Kuuba

Olen lähdössä Kuubaan 3 viikoksi. Lento Havannaan ja maata olisi tarkoitus kierellä. Onko sinulla matkakokemuksia kyseisestä maasta? Missä kaupungeissa ja paikoissa kannattaisi käydä? Kaikki tieto otetaan nöyrästi vastaan.
12311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Santa Clara, Trinidad, Cienfugo, Pina del Rio.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omatoimimatkailija kirjoitti:

Olen lähdössä Kuubaan 3 viikoksi. Lento Havannaan ja maata olisi tarkoitus kierellä. Onko sinulla matkakokemuksia kyseisestä maasta? Missä kaupungeissa ja paikoissa kannattaisi käydä? Kaikki tieto otetaan nöyrästi vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu