Toshiba läppäri on toiminut ihan hyvin nyt on jo kaksipäivää lakossa ei verkkoyhteyttä ilmoitus vaan. Saunalahden mokkula on ihan samalla kuin aiemmin.
Mikä särky?
Mikä särky?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tarkista ensin saako kone IP-osoitteen. Sen voit tarkistaa menemällä Komentokehoitteeseen, ja kirjoittamalla ipconfig ja hyväksyt komennon Enterillä.
IP-osoite näkyy IPv4 -osoite.
Oletko koittanut ottaa nettitikun irti USB-portista ja laittaa takaisin, tai kytkeä toiseen porttiin?
En ymmärtänyt. Siis se palkki joka on oikealla alhaalla joka näyttää verkkoa on vain punainen X
Saunalahti on 5776 ja en ole muuttanut sitä ja on 4G verkossa
Asenna mokkulan ohjelmisto uudestaan.
Siis mikä vitunohjemisto Huawei-5776.n ei ole olemassakaan mitään ohjelmistoa vaan hallintasivu vääntämiseen jos oletusarvot ei kelpaa
Jos laite toimii normaalisti eikä mitään ole muutettu, kyse on aloittajan tapauksessa lähiverkkokortin tippumisesta järjestelmästä "punainen ruksi" Onko vaikeaa edes tämänvertainen?
Älä sekoita naisparan ajatuksia ääliö-ohjelmisto-paska-asennus-jutuillasi
Lähiverkko ei nyt toimi mut harvoin se varoittamatta, kato nyt ekas ”tossun”etupaneelin verkkoliukukytkin on/off
Missäpäi Suomee?
Toimii!! Siinä on edessä tosiaan nappula jota voi siirtää, varmaan hoitomuksut on sen osanneet. Koneen sain veljeltä joka on Israelissa. Kiitos hirveesti. Elisa shop liikkeessä laittoivat kaikki valmiiksi muuta en osaa kinaan sanoa. Kiitos vielä
…harmi, olisin niin mielellään tullut näyttämään "nappulan" :D