D-LINK 604 ongelma

Onko kenelläkään ollut samoja ongelmia ?

D-Link 604 toimii välillä 15 min välillä päivän tai kaksi...

Kahdella kaverilla samoja vikoja, laitteita vaihdettu takuuseen ja toisen ongelma poistui toisen ei.

Molemmilla kaapelin kautta nettiyhteys
3348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

testanneet eli miten tiedät että vika on tuossa purkissa eikä esim siinä kaapeliverkossa.

Äänestä
  • Eli toimii aina ilman d-linkkiä, samoin 514 mallilla... Hermot menee ja taidankin vaihtaa merkkiä. Onko suosituksia toimivista malleista ?

    Äänestä

  • Tupla kirjoitti:

    Eli toimii aina ilman d-linkkiä, samoin 514 mallilla... Hermot menee ja taidankin vaihtaa merkkiä. Onko suosituksia toimivista malleista ?

    Yhteyden katkeilu voi johtua myös siitä että sekä modeemilla ja d-linkillä on sama ip. D-linkin ip:n vaihto voisi auttaa, tai jos modeemi on reitittävä se myös saattaa aiheuttaa ongelmia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tupla kirjoitti:

Onko kenelläkään ollut samoja ongelmia ?

D-Link 604 toimii välillä 15 min välillä päivän tai kaksi...

Kahdella kaverilla samoja vikoja, laitteita vaihdettu takuuseen ja toisen ongelma poistui toisen ei.

Molemmilla kaapelin kautta nettiyhteys

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu