Onko rekisteröinti Avastiin välttämätöntä? Se ei kelpuuta mun sähköpostiosoitetta.
Näyttää kuitenkin siltä, että muuten se on reilassa. olen päivittänyt sen ja tarkistanut onko viruksia.
Ajattelin että olkoon jos se muuten toimii, vai onkohan niin että uusin Avest 2015 on vielä keskeneräinen?
(kokeilin toistakin sähköpostia sama)
Avast
11
152
Vastaukset
Vaihda tähän: http://www.cloudantivirus.com/en/
Kevyempi, ei vaadi rekisteröintiä.- ? ?
Tarkoitatko kevyemmällä sitä ilmaista Avast-Free versiota?
Minulla on se. En. Siinä on paljon turhia ominaisuuksia mukana ja tämä vuoden välein rekisteröinti. Pandassa näitä ei ole ja se on vieläpä kevyempi.
- ? ?
Mutta onko se ilmainen?
Oletan että ei. On täysin ilmainen ja suomenkielinenkin.
- ? ?
Joo oli helppo asentaa. Vaikuttaa olevan ihan ok. Jätin myös Avast-ohjelman koneelle.
Mutta kun en tiedä kysyn tätäkin. Onko viisasta tai jopa tyhmää pitää kahta virus-ohjelmaa koneella? Poista se Avast. Kahta virustorjuntaa ei pidä olla koneella sillä ne voivat aiheuttavat tietoturva ongelmia ja hidastaa koneen käyttöä.
- codebanker
Avast muistaakseni oli viime vuonna testin paras ilmaisissa virusohjelmissa. Kokeilepoistaa asennus ja asenna sitten uudelleen. Kaverin koneelle tein juuri tuon rekisteröinnin ja meni ihan sukkana.
Vaan eipä ole. Turhia ominaisuuksia täynnä ja vieläpä raskas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318331Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4617520SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2205676Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en924684Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1064455Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104172Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p184086Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su684078Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03830