Onko rekisteröinti Avastiin välttämätöntä? Se ei kelpuuta mun sähköpostiosoitetta.
Näyttää kuitenkin siltä, että muuten se on reilassa. olen päivittänyt sen ja tarkistanut onko viruksia.
Ajattelin että olkoon jos se muuten toimii, vai onkohan niin että uusin Avest 2015 on vielä keskeneräinen?
(kokeilin toistakin sähköpostia sama)
Avast
11
109
Vastaukset
Vaihda tähän: http://www.cloudantivirus.com/en/
Kevyempi, ei vaadi rekisteröintiä.- ? ?
Tarkoitatko kevyemmällä sitä ilmaista Avast-Free versiota?
Minulla on se. En. Siinä on paljon turhia ominaisuuksia mukana ja tämä vuoden välein rekisteröinti. Pandassa näitä ei ole ja se on vieläpä kevyempi.
- ? ?
Mutta onko se ilmainen?
Oletan että ei. On täysin ilmainen ja suomenkielinenkin.
- ? ?
Joo oli helppo asentaa. Vaikuttaa olevan ihan ok. Jätin myös Avast-ohjelman koneelle.
Mutta kun en tiedä kysyn tätäkin. Onko viisasta tai jopa tyhmää pitää kahta virus-ohjelmaa koneella? Poista se Avast. Kahta virustorjuntaa ei pidä olla koneella sillä ne voivat aiheuttavat tietoturva ongelmia ja hidastaa koneen käyttöä.
- codebanker
Avast muistaakseni oli viime vuonna testin paras ilmaisissa virusohjelmissa. Kokeilepoistaa asennus ja asenna sitten uudelleen. Kaverin koneelle tein juuri tuon rekisteröinnin ja meni ihan sukkana.
Vaan eipä ole. Turhia ominaisuuksia täynnä ja vieläpä raskas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222247Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739450Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297440Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805914Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344936HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1074591Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm984340Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo842012Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310