ASSUUKO KANNONKOSKELLA JOKU JONSSON LEPONEN VAI LEPÄNEN NIMINEN MIES? KUULIN VAAN, ETTÄ OLIS KÄTKENYT MENNEINÄ VUOSINA AINAKIN YHDEN TAI USEAMMAN VARASTETUN VENEEN PERÄMOOTTORIN. KUULEMANI MUKAAN LESTATIOLAISET OLIS ANTANNA SYNNIT ANTEEKS JA RIKOS OLISI KUULEMANI MUKAAN KUITATTU SILLÄ? TIETÄÄKS JOKU?
Vastaukset 22
- salaista tietoa
Asu siellä yks leppäsen hullu joka ois 70.luvulla ottanu nirrin isältään
- Jammu,
Avaudu vaan. Jos se on kerran totta kuin vettä, niin voihan sen kertoilla...
- elä unta nää
Arvaa kerronko vaikka tietäisin
- mieki oon kuullu
Eikös se varastettujen perämoottoreiden kätkijä ollut peräti joku tunnettu henkilö? Ainakin kunnanvaltuutettu, mutta oliko peräti kansanedustaja?
- Tupaeinari
ÖÖÖ??
Mitä kysykö joku mitä hä? - Sivistynyt Einari
TupaEinari asuu sitten Kyyjärvellä valimoa vastapäätä meinaan Pölkissä.
Moottoreita löytyy joka lähtöön,
Hyvällä tuurilla saa oman moottorin takaisin.
- Lestobaukku
Tiedä häntä, vaikka sieltä Kreikalta saatu velkojen vastineeks perämoottoreita, kun vaan olisivat laittaneet Jonssonin ehdokkaaksi. Lessut olis äänestäny eduskuntaan, juu...
- juutota
Leppänen?
- pitäiskäryttää
Joo tappoi isänsä kuulemma tukehtu lehmän paskaan mutta oikeesti poikansa sen tappoi (murha ei vanhene koskaan)
- perämoottoria.hankkimas
Asuuko Kannonkoskella joku varastettujen perämoottoreiden kätkijä vaiko peräti perämoottorivaras? Kuulin vaan huoltsikalla ohimennen kun joku tuntui tietävän asiasta. Oliko vielä niin että kyseessä olisi ollut jonkin sortin uskovainen ukkeli?
- suolahtelaine
Kirjoitetaan yhdellä ässällä.
- Ööhöhööö
Öööhöhöööö
- Hannes_
Luettelo rikoksista tuomituista kansanedustajista. Siellä paljon lueteltu.
- Sarvijussi
Onks siellä Kannonkoskella lessuja? Entä lesboja?
- Meitsi123456789
On lestadiolaisia
- Voi.että.sitä.iletäänkin
Joku kertoili nähneensä televisiosta kun Leppänen oli astellut linnan juhlille Itsenäisyyspäivänä. Pitääkö väite paikkaansa ja jos pitää, niin millähän meriiteillä kyseinen mies on sinne kutsun saanut?
- soarjä
Jonsered Leppänen.......olen kuulut joskus sellasen nimen.En tiiä miks.
- Anonyymi
Kattelin tänään netistä kansanedustajien tekemiä rikoksia ja suorastaan hämmästyin sitä kuinka monilla maamme ylimmillä lainsäätäjillä, elikkä eduskuntaan kuuluvilla tai kuuluneilla kansanedustajilla on rikollinen tausta. Siis kansanedustajia on rangaistu rikoksesta. huh, huh! Kuinka tällainen voi olla mahdollista? Eikö kansanedustajilta tulisi ehdottomasti vaatia täysin nuhteetonta ja esimerkillistä elämää. Johannes Leppänen vanhoillislestadiolaistaustan omaavana kansanedustajana näyttää syyllistyneen tuottamukselliseen kätkemisrikokseen v.1994 ostaessaan tuttavansa pojalta varastetun perämottorin. Kun edes vähän miettii asiaa, niin herää kysymys kuinka tällainen voi yleensäkään olla mahdollista??? Itse emme olisi kehdanneet lähteä itsänäisyyspäivän juhlille Presidentin linnaan vastaavaan rikokseen syyllistyneinä. Ja sitä ihmettelen vielä, kuinka kyseinen henkilö voi olla luottamustehtävissä mukana kuten esim. Poken hallituksen puheenjohtajana?
- Anonyymi
Mikäs mies tämä kakskeroshämäläinenulkohuussi on,onko takapuoli yhtä puhdas mitä ulospäin yrittää näyttää.
- Anonyymi
Kevät tuli ja pitäis hankkia perämööttori veneeseen. Tietääkö kukaan olisiko kenelläkään myydä halvalla perämoottoria?
- Anonyymi
Tiedän mutta en myy sulle
- Anonyymi
Joku vaan kertoili että Kannonkoskella saattais olla halpoja perämoottoreita? Ja ne veneet joihin kyseiset perämoottorit asennetaan johdatttavat kuulemma virvoittavien vetten tyköön ja Pietarin kalasaaliiden äärelle?
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1701114En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene45753Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi27713Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.137708- 44669
- 67635
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l203608Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää164592Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36590Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal52580