Sillanpäästä en tiedä, mutta Jorma Patjas murhasi pienen pojan antikvariassaan Turussa -80 luvulla. Patjas asuu varmuudella Turussa. Siihen en oikein osaa sanoa pitäisikö Patjasta pitää todella röyhkeänä kun vielä viitsii jäädä Turkuun vai hyvin optimistisena kun katsoo että elämä voi jatkua sielläkin.
Jorma Patjas asuu Turussa
17
19390
Vastaukset
- bitttttbull
Mahtaa aijä asua..vois käydä "moikkaamassa"??
- man-legally
MAHTOIKO OLLA..
- agentti Ö
olkaa vaan varovaisia sillä hän on aseistautunut. Sitäpaitsi miehellä myös suhteita huumemaailmaan.
- EuroN
lapsentappajalla nyt mitään yhtyksiä ole alamaailmaan..sellaset henkilöt on niin alakastissa kuin vain voi olla tässä maassa..joo on "aseistautunut"oma tykkihousuissaan joka laukii joka ilta siellä peiton alla!
- idiootto..
EuroN kirjoitti:
lapsentappajalla nyt mitään yhtyksiä ole alamaailmaan..sellaset henkilöt on niin alakastissa kuin vain voi olla tässä maassa..joo on "aseistautunut"oma tykkihousuissaan joka laukii joka ilta siellä peiton alla!
katsos turuus kaikki on mahdollista.
- Anonyymi
Pelkkä sairas kusipääukko ollut. Toivottavasti ei enää ole ja on viimeisen tuomionsa kuullut.
- Pekka
Aikalan pojan tappoi eri Jorma Patjas.
Nyt alkaa tämän palstan suhteen toimenpiteet.- tavallinen tallaaja
Monikaan ei tule ajatelleeksi sitä, että Suomessa aika usealla on kaimoja, joilla on sama etu- ja sukunimi kuin sattumalta jollakin rikollisellakin. Sellainen asioiden vääristely aiheuttaa mielipahaa kunnollisille ihmisille, joilla sattuu olemaan vain samat nimet. Suvussanikin on eräs murhaajan kaima, jolla ei ole rikollista taustaa tai elämää.
- 117/98
Taitaa Jorma asua edelleen siellä Läänillä ja tehdä niitä kirjastovirkailijan hommia.
- mikko n.
Muistelen todellakin, että noin 80-luvun puolivälissä todellakin tapahtui Turussa murha, jossa antikvariaatin pitäjä surmasi koululainen Janne Aikalan antikvariaattinsa takahuoneessa kuristamalla. Koska käsittääkseni Reijo Hammar ja Juha Valjakkala ovat tällä hetkellä pisimpään istuneita nykyisiä elinkautisvankeja, ei liene mahdollista, että tämä antikvariaatinpitäjä voisi olla vankilassa tuota alkuperäistä tuomiotaan kärsimässä. Joko siis hän on kuollut tai sitten armahdettu jossakin vaiheessa.
- bingo bango bongo
Hakekaa apua, ei aina voi tietää, kun pää on sekaisin!!!!!!!!!!!!!!!
- 17
Aika kuluu mutta muistot elävät
- boss.ton
Herra on nyt menestyvän anniskelupaikan yrittäjänä aivan Turun keskustassa ja toinen mesta Tampereella.
- Anonyymi
Vieläkin?
- Anonyymi
Liekö ollut sama henkilö? Tuolla taustalla tuskin menestystä tullut.
- nm14
Ok.
- vhgthgtgg
.........
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033772Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii582362Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912276- 462170
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321511Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131277Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 651107
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211083