Vain satunnaisesti täältä vinkkejä etsivänä ei voi kuin ihmetellä.. Keitä ovat Terot ja Petterit...?
Hiekkalaatikollako?
Anna-Leena**
1273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
No lippalakkipäinen tuulipuvussa kulkeva rujonnäköinen otus on tero ja Petteri taas on se hyväkäytöksinen muodikkaasti pukeutunut, säännöllisesti parturissa käyvä autoileva ihminen. Yhteiskunta Petteriä myös älykkääksi kehuu. teron työpaikka löytyy usein jostain pimeän hallin perukoilta.
Hyvä kuvaus teroista ;)
Tuli varmaan ihan selväksi ettei tältä palstalta kannata mitään
vinkkiä minnekkään etsiä. Vastaaja luultavasti selvisi. Ei ainakaan
omistanut Toyotaa vaikka täällä toimettomana päivystääkin.
Sinulla lienee oikein tärkeäkin toimi syynä täällä päivystämiseen?
Täyspäiväiset seinähullut suljetulta osastolla ne täällä vuosikausia 24 h vuorokaudessa päivystää ja sepustavat aivopierujaan.
Hyvä Anna-Leena kut nyt itsekin huomaat, on äärettömän helppoa näiden kirjoitustenkin peruusteella jo mikä teron ulosantia ja Petterin jotten sanoisi oivaltavaa kerrontaa.
Ei suoli24 tätä keskustelua haluakkaan kuriin. Antaa pikkupoikien täällä melastaa ja sitten mainostaa tätä suomen suosituimpana autokeskusteluna. Oletteko huomanneet mitä keskusteluja on aina muka suosituimpien joukossa, ei todellakaan niitä suosituimpia. Nyt hiukan ryhtiä suomi24 ja edes hiukan asialinjaa tähän hommaan. Tuskin toyota keskustelussa käy yhtään toyota autoilijaa. Nuo muutamat muka toyotamiehet on näiden samojen pikkupoikien keksimiä.
Katsotaampa kun pian joku kirjoittaa että kun ne terot trollaa muilla palstoilla niin sitten me kostoksi täällä. Oikeasti nämä samat tyypit trollaa joka palstalla. Sanotaan että jos 5 ipeelle annetaan esto niin koko autokeskustelu rauhoittuu.
Taitaa terolla olla paineet tapissa, kun tuo kirjoitusvirhemäärä taas ihan premium luokkaa. Älä sinä täällä sure tuohon aikaan (normi kolli on muijan kimpussa), vaan paina off-nappia tai vaihda palstaa. Tuonkin ymmärrämme, kun pakkasta koko maassa , niin puutteessahan teron on elettävä, ettei munat jäädy maskiin.
Siinä se taas tuli kirjallinen "taidonnäyte" märkäkorvatrollipetteriltä!
todisteena palstan tasosta.
Vastaukset ovat valaisevia. Anonyyminä on tietty helppo huudella ihan vapaasti, mutta eihän näitä täyspäinen jaksa lukea. Olenkohan minäkin sitten "Tero", kun ajelen Avensiksella... noh, ihan sama? Onneksi netistä löytyy ihan asiallisiakin auto-aiheisia keskustelupalstoja.
Ei kyllä sinä olet varmasti se Terttu, paitsi jos jalkojenvälissä kiinteä pippeli.
Tiedon taso on ihan liikuttavan huikaiseva!