khao lak beach

Hei, onko khao lak beachilla kauneudenhoitoloita, siis muitakin kun kalliita hotellien. seven eleveniä ei taida myöskään löytyä.
Milloin niitä markkinoita khao lakissa olikaan, entä onko ne päivä vai iltamarkkinat
4740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Löytyy 7/11 emeraldin yhteydessä.
Emeraldia vastapäätä on myös pieni kauppa.

Kauneushoidot ei ihan ominta alaa. Parturi kuitenkin löytyy 100- 200m hotelleilta Phuketin suuntaan valtatien toiselta puolelta. Siinä samassa myös kauneushoitola. Tukan leikkuu maksaa 200 thb. eli n. vitosen. naisten hinnoista en tiedä. Iso kyltti jossa lukee kauneussalonki englanniksi, näkyy kyllä tielle.

manikyyrit ja pedikyyrit saa rannaltakin, sieltä missä hieronnatkin. Aika lyhkäsiksi leikkaavat ainakin omat kynteni.

Bang niang markkinat ovat ma-ke-la iltamarkkinoita. Lauantai vilkkain päivä.

lam kaenissa päivää ennen, siellä myös päivisin markkinoita, en muista mitkä illalla ja mitkä päivällä. Suunnattu lähinnä paikallisille, mutta löytyy myös vaatteita ja etenkin syötävää. Lyhkäsempi matka khao lak beachiltä. On tosin pienemmätkin markkinat kuin bang niangssa.

Takua pa:n markkinat sunnuntaisin. Takua pan markkinoiden vetonaula lienee se että ovat ns. vanhassa kaupungissa.

http://www.travelfish.org/sight_profile/thailand/southern_thailand/phang_nga/takua_pa/2464

Äänestä

Onko muka seven eleven?, Pitääkö mennä hotelliin sisälle päästäkseen sinne kauppaan. Joku mini marketti kyllä löytyy siitä kadulta, muttei seven eleveniä. Se olisi hyvä, kun sieltä saa niin ihania tousteja :)

Äänestä

niin taitaa nykyisin ollakkin kilpparin kuva kaupan logossa. sorry. lam kenissa taitaa olla sitten lähin.

ja aika vaatiattomat valikoimat noissa kaupoissa on, mutta virvokkeita, ja pientä naposteltavaa löytyy.

Äänestä
  • Onkohan Laguna Resortin lähellä kauppaa ja pesulaa? Kuinka pitkä matka markkinoille?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hessut kirjoitti:

Hei, onko khao lak beachilla kauneudenhoitoloita, siis muitakin kun kalliita hotellien. seven eleveniä ei taida myöskään löytyä.
Milloin niitä markkinoita khao lakissa olikaan, entä onko ne päivä vai iltamarkkinat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu