apua, en pääse koneelle

opiskelija tyttönen

Voisiko joku auttaa. Koneeni ei huoli vanhaa salasanaani...olin koneella tänään useasti ja salasana on varmasti oikea. Se herjaa vaan että tarkista että Microsoft- tilin salasanasi on oikein. En ole sitä tähän käyttänyt koskaan. Ellei kissa ole sitä muuttanut kun kävelee koko ajan sen yli

3

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • capslock4

      Joo tiedän keinon mutta en voi tietää että olet menossa omalle koneellesi ja varsinkaan en kerro julkisesti. Etkä sitä itse ohjeillakaan saisi hoidettua. Salasana ei vaihdu itsestään eli katso että olet kirjautumassa omalle tilillesi ja ettei caps lock ole päällä.

      • opiskelija tyttönen

        Kiitos. Capslock ei ole päällä. En ymmärrä miksi se pyytää jotain tiliä tarkistamaan kun en ole muuttanut mitään eikö kukaan muu käyt konettani. - jos edes pääsis johonkin tilaan että vois korjata tekemäni mahdollisen virheen... Olen siis koko ajan köyttänyt samaa salasanaa kun avaan koneen ha nyt yks kaks mun pitäisi muistaa joku tuli..öööö en ymmärrä, olen ihan palikka näissä.


      • opiskelija tyttönen
        opiskelija tyttönen kirjoitti:

        Kiitos. Capslock ei ole päällä. En ymmärrä miksi se pyytää jotain tiliä tarkistamaan kun en ole muuttanut mitään eikö kukaan muu käyt konettani. - jos edes pääsis johonkin tilaan että vois korjata tekemäni mahdollisen virheen... Olen siis koko ajan köyttänyt samaa salasanaa kun avaan koneen ha nyt yks kaks mun pitäisi muistaa joku tuli..öööö en ymmärrä, olen ihan palikka näissä.

        ...vielä lisäys. Voisko kone nyt vasta reagoida, kun jouluna kaks kaveria kävi koneellani. Olin jo päässyt koneelleni pari päivää ihan hyvin ja kesken päivää se alkoi vaatimaan tilin tarkistamista...en osaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      111
      4339
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      79
      3533
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      84
      3385
    4. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3361
    5. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      27
      3276
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      74
      2946
    7. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      65
      2827
    8. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2790
    9. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      81
      2620
    10. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2579
    Aihe