Emgoldex julkkikset.

Kulta on vaurautta.

4

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pian kosahtaa!

      Esitutkinta on päättynyt jo aikoja ja ei mennyt edes syyteharkintaan.

      Syytteitä kuulemma tulee eräiden jäsenten morkkaamisesta ja kuvien levittelemisestä julkisesti syyllistäen ja pilkaten.

      • liput liehuen

        Jos on idiootti ja laittaa videot juutuuppiin niin kyllähän sitä saa ilkkua. Lue sieltä sivulta kuka omistaa nyt oikeudet videoon kultakellojen kanssa.


      • silmä silmästä maail

        Minkäköhän maan lakien mukaan syytteitä tulee? Ajattelin vain kun nuo videot on laittanut jakoon yritys joka ilmoittaa toimipisteensä sijaitsevansa Dubaissa, yrityksen osoite on veroparatiisisaarella ja postitoimisto Hollannissa sekä puhelinnumero Britaniassa. Että minkäköhän maan viranomaiset nostavat syytteet tätä emgouuuuuldexia vastaan morkkaamisesta ja pilkkamisesta?

        Kukakohan muuten omistaa tai hallinnoi tuota yritystä joka syytteitä saa? Ajattelin vaan että tuskin yhtiötä voi vankilaan laittaa jos tuomiota tulee?


    • Kyllä kultaa voi myydä mihin grammahintaan tahansa mutta on eri asia kuka ostaa kalliilla grammahinnalla kultaa jota ei saa fyysisesti käteensä.
      Aika uskaliasta myydä edelleen kultaa jota ei ole itsekään nähnyt sillä mielestäni myyjä on vastuussa tekemisestään.
      Se on tietoisesti rikollista sutenöörin hommaa jossa tavara jää myyjälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3814
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3415
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2781
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2428
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1859
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1789
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1746
    8. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      385
      1448
    9. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1437
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1228
    Aihe