Uskaltaako lähteä teinin kanssa?

Kukkaistyttö vaan

Olen koko talven haaveillut Jamaican matkasta, mutta nyt kun luin Ulkoasiainministeriön matkustustiedotteen, niin alkoi vähän hirvittää. Ajattelin lähteä kahdestaan tyttäreni kanssa, mutta onko turhan uhkarohkeaa?
En meinaa öisin liikkua missään, vaan päivisin rannalla ja retkillä. Ja luultavasti otan jonkun kälysen hotellin, että älkää neuvoko pysymään hotellialueella, koska siellä tuskin viihdyn, vaan haluan kokea ja nähdä mahdollisimman paljo.

Kävin vähän aikaa sitten Meksikossa, Puerto del Carmenilla, ja sitähän varoitellaan kans, mutta oli ihana paikka, eikä mitään sattunut, eikä pelottanut ollenkaan, Eihän tieenkään kaikille satukaan mitään, mutta oli ihan rauhallista ja turvallisen oloista.

4

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Perdone.

      Luultavasti (ei ole kokemusta) Jamaica on oikein käyttäytyvälle ihan normaali Caribian muiden valtioiden tapainen paikka. Ei pidä kuljeskella koruilla ja hepenillä tai muuten kalliin näköisillä vaatteilla vuorattuna varsinkaan pimeän aikana.

      Mexicosta olette tulleet juuri oikeaan tulokseen lomapaikkana, ja muutenkin oleskellen.
      Uskoisin että vaarallista siellä ei ole kuljeskella, kunhan on "älli päässä", kuten sanotaan. Jamaica on joskus ollut haaveena, mutta taitaa siksi jäädä, kun on tullut alettua kiertelemään naapurisaarta ja mantereen puolella.
      Ei kun menoksi, hauskaa matkaa!

      • Joulupukki ja -muori

        Ehdottomasti uskaltaa. Nytkin oli joulun ja uudenvuoden aikaan paljon lapsiperheitä.


    • Kukkaistyttö vaan

      Kiitos vastauksista :)

    • 123

      TÄMÄ PALSTA MENI VITUKSI ET KYLLÄ ON HYVÄ UUUUUDISTUS PASKAAAAAAAAA

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      191
      1284
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1128
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      854
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      850
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      780
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      715
    7. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      682
    8. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      679
    9. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      50
      665
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      52
      657
    Aihe