SCIENTOLOGIAA HARKITSEVALLE ! ! !

Tässä olisi hieman informaatiota scientologiaa harkitsevalle http://www.scientology-lies.com/
7402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"Valhe on luomisen alin muoto" sanoi Hubbardkin aikoinaan.

Valheeseen kun kaikki perustuu niin taivas on rajana. Mutta mikä on etiikka kun se pohjautuu tuohon?
No, mainostavathan nämä olevansa "eettisimpiä". Kukaan ei kyllä lyö tähän pohjautuvalla etiikalla muita laudalta.

This is true!

Äänestä
  • The only way you can control anybody is to lie to them.

    - L. Ron Hubbard

    Äänestä

  • Näyttävät ainakin noiden ajatusten mukaan olevan hieman "rehellisempiä valehtelijoita" kuin esimerkiksi skeptikot. Samanlaisia hölynpölytieteitä molemmat...

    Äänestä

  • Jasper kirjoitti:

    The only way you can control anybody is to lie to them.

    - L. Ron Hubbard

    Laitapa Jasper lähde, kiitos. Kirja sivu.

    Äänestä

  • Jasper kirjoitti:

    The only way you can control anybody is to lie to them.

    - L. Ron Hubbard

    L. Ron Hubbard, Technique 88

    Äänestä

Scientology lies? Kuuntelepa L. Ron Hubbardin kasettisarja nimeltä "Truth", saatat yllättyä. Miten paljon oikeastaan tiedät scientologiasta? Ymmärrän kyllä jos näiden nettisivujen perusteella pelkästään olet kriittisellä kannalla, mutta miten paljon olet virallista materiaalia hankkinut?
Tiesithän muuten, että Martin Luther oli itse juutalaisuutta vastaan? Toivottavasti.
Itse voin todella hyvin, kiitos scientologian. Jos en olisin sceitntolgi olisin varmaankin buddhalainen, koska en voisi elää ilman henkisyyttä. Joten kertokaa, mitä tekisin jos voisin pahoin eikä mikään auta?????? Itse etsin apua monta vuotta, kävin psykolla ym. mutta se oli yhtä tyhjän kanssa. Ainoa mikä hieman helpotti oli jooga.

Äänestä
  • Tähän on pakko heittää kommenttia.

    On olemassa tavallinen totuus ja scientologinen totuus.

    Ne eroavat toisistaan jo siitä, että kaikki muu on shittiä paitsi sientologien totuus, jos asiaa kysytään scientologeilta.

    ja mitä tulee Marttiin, niin siihen aikaan kun martti eli vihattiin yleensäkin juutalaisia Jeesuksen tappajina ja muslimeita vääräuskoisina.

    Ei siinä sen kummemmasta ollut kysymys.

    Jaa mikä auttaa. Tohtori Dekkarin neuvo.

    1.Ala tekemään ihan oikeaa raskasta työtä
    2.Lopeta scientologia hömpötys
    3. Ota kalsarikänni

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jasper kirjoitti:

Tässä olisi hieman informaatiota scientologiaa harkitsevalle http://www.scientology-lies.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu