Mietin, miten ihmeessä kotihoidontuella elävällä yh-äipällä ja mukelolla on varaa asua kämpässä, jonka vuokra on 1200 euroa kuukaudessa. Hienosti taitaa täällä tuet pelittää. Naapuri hoitaa esimerkillisesti kyllä naapureiden häiritsemisen huudattamalla kersaansa yöt ja aamut. On se kiva käydä töissä väsyneenä tienaamassa veroeuroja näille naapurin vetelyksille.
Rikas yh
Oi Kallio
575
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Artisti maksaa
Oon kyllä miettiny pään puhki samoja asioita... Kaikki karkit ei vit* todellakaan mee tasan. Siksi lähdenkin vielä jonain päivänä pois maasta ja elän kuin sika.
oot vaan kateellinen :)
Lapsella on rikas isä? Ja/tai äiti?
Suomalainen työtön yksinhuoltaja ei saa lähellekään niin paljoa tukia, että hän pystyisi asumaan noin kalliissa asunnossa. Tällä "rikkaalla yh:lla" on todennäköisesti säästöjä tai hän on voittanut vaikkapa lotossa. Maahanmuuttajat sitten saavatkin niin paljon enemmän kaikennäköisiä tukia, että niillä on jopa varaa asua kalliissa asunnossa.
Ihmettelen kuitenkin, että mistä tiedät naisen asuvan kotihoidontuella? Mistä tiedät hänen olevan työtön? Mistä tiedät paljon hänen vuokransa on? Vaikutat pahemman luokan kyttääjältä. Todennäköisesti sä olet se joka häiriköi naapureitaan.