Terve olisimme lähdössä tahkolle laskettelemaan & viettämään iltaa 29-31.1.15 välisenä aikana.
Kyselisin seuraavaa:
Mahtaako iltaisin olla ohjelmaa ravintoloissa tms.. ja minne kannattasi suunnata mihinkin kellonaikaan?
Etukäteenkiittäen!
Tahko
4
744
Vastaukset 4
- terrtrtttt
https://www.tahko.com/fi/tapahtumat/1 Tammikuu/
Aika huonon laskettelupaikan olette valinneet. Kannattaisi ajaa vaikka Ukkohallaan. - JoskusTahkollakäynyt
Tuosta yllä olevasta linkistä näette afterskiin aikataulun. Varsinkin lauantaina luulisi riittävän porukkaa takaamaan letkeän menon. Iltamenoihin on tarjolla neljä baaria: Karhu, Kunkku, Piazza ja Ukko. Ikäjakaumaa on vaikea ennustaa per paikka mutta hyvin siellä kaiken ikäiset toimeen tulevat. Isoimmat noista ovat Piazza ja Kunkku.
Rinteet tarjoavat Suomen kartalla sijaintiinsa nähden hyvät puitteet alamäen suhailuun. - Raatokärpänen
Perjantaina Hausmylly Kunkussa ja lauantaina Happoradio Piazzasssa. Ei tuo nyt niin huonoa ole. Ja tietysti lauantain afterit Pehkussa.
- Raatokärpänen
Ja viikonloppu menee sitten perinteiseen tapaan
https://www.youtube.com/watch?v=B4kG9PDnAwM
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3161125Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni67945- 77938
- 71805
- 67721
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et40715Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34627- 44627
- 51579
- 42551