Kuinka moni teistä on pyytänyt hoitoapua vauvan koliikin aikana?
Kuinka
2
454
Vastaukset
- Nepukka
meillä koliikkia ollut päivät ja illat, yöt nukuttu. Mutta hermot menee kun päivällä vain itkee, joten äitini on ollut auttamassa minua että on voinut käydä välillä yksin kaupoilla tms. latautumassa.
- Tuore Äippä
Meillä koliikkia pahana iästä 2vk ikään 2kk. KAIKKI apu otettiin vastaan mitä annettiin ja usein pyydettiinkin. Joku kantamaan vauvaa toiseen päähän taloa, itelle korvatulpat ja nukkumaan, yksin lenkille kun vauva vaan huutaa taas, imuroida sai, tiskata, siivota muutenkin sekä tehdä ruokaa meillä käydessä.
Parasta hoitoa kaikille oli mummula, jossa äiti nukkui tulpat päässä, vauva käytettiin vaan tissillä ja sai mennä valmiiseen ruokapöytään sekä saunaan relaamaan jne. :) ONNEKSI on mummuja, pappoja, setiä, tätejä, kavereita.... Jos muille syntyy koliikkivauvoja, minä olen kyllä ensimmäisenä menossa komentamaan vanhemmat nukkumaan, koppaan toukan kainaloon ja alan tiskata oli se niin hienoa kun toiset autto.
En olis muuten jaksanut montaa päivää ellei apua olisi ollut saatavilla, välillä en päässyt suihkuun, en ehtinyt syödä enkä varsinkaan nukkua. (Mies paljon töissä ja opiskelee) Teki kyllä välillä helvetin pahaa välillä antaa vauva pois kun se huusi ja huusi ja sillä selvästi sattui mahaan, meillä kun johtui puhtaasti mahavaivoista koko helvetti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986458KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3605994Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602923Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092374Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072048- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331178