Hei,
Onko jollakin kokemusta talonalla asuneen mäyrän luolastojen poistamisesta / täyttämisestä?
Maa on hiekkaista ja selvää tietoa ei ole miten syviä luolastot ovat. Talo on ryhdissä mutta luolat ovat syviä ja niitä on useita talon alla.
Mäyrän luolastojen täyttö
Mäyrä
2
166
Vastaukset
- urtsutaani
Äkkiä ei tule parempaa konstia mieleen kuin uretaani. Se on aine jolla on yllätävästi voimaa. Uretaanilla jopa nostetaan/ oikaistaan painuneita taloja. Kannattaa googletella firmoja jotka tekee ja kysellä sieltä miten onnistusi ja mitä maksaa.
- HTK
Kokeilisin pumppubetonia, lopputuloksesta ei kuitenkaan ole varmuutta, mutta kun talo kerran on kuosissaan ei siitä paljon tarvitse huolta kantaakkaan. Käytävään vaan pumpulla betoni niin paljon kuin saa, ja sitten toisesta reijästä lisää. Ainakaan siellä ei sen jälkeen kukaan asusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 742872
- 642743
- 681812
- 241647
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä171629- 201580
- 181464
- 481287
- 381263
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91239