Päivän seuratuin panttivankidraama euraasian alueella.
Terroristiveljekset piiritettynä
9
<50
Vastaukset
- pe 9.1
Tarkoitat varmaan Ranskan piiritystilannetta, ei euraasian. Veljekset sen päättävät, haluavatko kuolla piiritettyyn taloon.
Panttivangeista ei ole tietoa kuin yhdestä. Ko. painotalossa oli 5 työntekijää.
Ehkä suurin poliisioperaatio rauhan aikana Ranskassa. - + peace
Toivotaan ettei kuolettavia laukauksia ammuttaisi ranskan terroristiveljesten piiritystilanteessa.
Tappajakaksikko on jo kylmänä, kuulin talkkarilta äsken. Se jos kukaa seuraa maailmantilanteita, kuten kotimaisiakin.
- tilanne ohi
Muistetaanko kylmiä tappajia marttyyreina? Ainakin julkisesti ranskan miljoonat islam-uskoiset tuomitsivat iskun painotaloon, jossa teloittivat 12 toimiston työntekijää.
- c c
On asiallista, ettei samasta asiasta heti perään avata uutta ketjua. Terroristiveljekset saivat tosiaan mitä tilasivat.
- arac
Muslimit aikoivat säikytellä ranskaa. Siellähän ammuttiin eilen 1 poliisikin. Ampuja oli samaa koplaa ammuttujen veljesten kanssa.
Muslimiyhteisön paikallinen imaami kyllä toppuutteli omiensa tekemää joukkoteloitusta 12 ihmistä, mutta paheksui jo poliisienkin aseellista voimankäyttöä.
Ranska on kusessa vielä noiden musulmaanien kanssa. - milloin meillä
Olemmeko me turvassa?
- *Kukkahame*
Ranskalla on ollut paljon alusmaita 1900 luvun lopulle saakka, kyllä ihmisvirtaa on ollut paljon suuntaan jos toiseen.
Uudet sukupolvet sopeutuneet maan tavoille jopa uskonnolle.
Muslimit eivät muutu, etenkään äärijärjestöt, vanhaa kantaa kannatetaan ja kosketeaan ihmishengillä.
Ei tämä näytä ainakaan ison kirjan mukaan maailmanlopulta, silloin kansojen sanotaan sekaantuvan ja liittyvän yhteen, teothan kertovat päinvastaista.
Aseet ovat saavuttaneet jo alkukantaisetkin ihmiset, teosta osa kuuluu aseiden myyjille ja valmistajille ne näyttävät olevan epätietoisia siitä ovatko tappoaseet leikkikaluja.
Jokainen osaa tappaa osaako kukaan herättää henkiin.
Luonnollinen kuolema tuo surua ja tuskaa läheisille, tällaiset tahalliset tapot ennalta suunnitellut täysin syyttömät kuolee, on kyllä mielestäni kauhistus koko maailmalle. - hirmuista!
Mieltääköhän muslimiyhteisö nuo nyt kuolleet asemiehet marttyyreiksi, hyvän asian puolesta kuolleiksi, joille paratiisinnovet ovat auenneet sen siliän tien.
Kolme heitä eilen oli sinne tyrkyllä. Kiivas on muslimien jumala kun hänen pilkkaamisensa kostetaan konetuliasein.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka323355Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032545Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv692508- 1012114
- 111708
- 411408
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3781026Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos35832TVssä TomCruisen superjännä Vaarallinen tehtävä Mission Impossible Rogue Nation
Alkaa uskomattomalla lentokone kuvauksella. Toimintaelokuvan jatko-osa agentti (Tom Cruise) on hankaluuksissa, kun järje28808Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6770