Ne kauppakorkean pääsykoekirjat sitten julkastiin. kaks pysy samana kun viime vuonna. Tilasin ne jo ja odotan että pääsen lukemaan. Onko joku jo päässyt vilkasemaan niitä?Miltä vaikuttaa?koska ne uudet valintaperusteet ym sitten ilmotetaan?
Nonnih
nyt
131147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ja missäköhän ne mahtaa nyt sitten ola?
no niin.. saman tien löytää kun kysyy.. :) Onkohan kasantaloustieteen kirja kovinkin samanlainen kuin edellinen kun on samat tekijät? Varmaan uusi nimi ja muutama uusi sivu vain. :)
Olen lukenut ton markinoinnin kirja. se vaikutti ihan mielenkiintoiselta. Matikka kauhistuttaa kyllä.
Ainakaan HKKK:n sivuilta ei löytynyt kuin viime kevään pääsykoekirjat.
Heheh, olettepa tyhmiä. Vähän aktiivisuutta ja tulos on taattu. Ja tekö muka haette kauppikseen kun ette edes osaa kirjoja löytää?
Tai ehkä itsesi ei olisi syytä valmistautua 2005 kokeeseen edesmenneiden vuosien kirjoilla.. Teit itsestäsi naurettavan. Kirjoja ei ole vielä edes julkaistu.
Pääsykoekirjat löytyvät http://www.tukkk.fi/opiskelijavalinta/ täältä! :)
Meno esim. akateeminen.comiin ja etsintä kauppis2005 tuottaa tuloksen että tänä vuonna on luettava Organisaatiokäyttäytymisen perusteet, Mitä on yrityksen taloushallinto, Palveluiden markkinointi esimiestyön haasteena (sama kuin 2004), Avain kansantaloustieteeseen sekä Johdatus kvantitatiiviseen analyysiin taloustieteissä (sama 2004). Että taisi osua omaan nilkkaan. Nopeat syövät hitaat, sanotaan.
Sitäpaitsi joidenkin haussa olevien yliopistojen sivuilla on jo päivitetyt tiedot. Sanokaa mun sanoneen...
Tosiaankin omaan nilkkaan osui! Mutta hyvä että kirjat löytyivät!
Onko mahis että olet katsonut edellisten vuosien kirjalistoja? Kerro ihmeessä mistä löysit kirjat, jos siis olet ne löytänyt.
Yääkh! Kauppakorkeassa opiskelu on varmasti kuivinta kaikista! Näin olen kuvitellut ja myös kuullut siellä opiskelevilta!
Muahaha...
Oot tainnu nähdä unta ;)
tai sitten oot humanisti =)
Kauppakorkea on mukava paikka opiskella ja valtaosa opiskelijoista on samaa mieltä :) ...tosin makuasioita, ja myös kauppiksessa on kursseja, jotka eivät kaikille nappaa...tai kellekään :P
Kirjat kannattaa viime kädessä varmistaa yliopiston omilta sivuilta! Jos kirjakauppa töppää, et voi syyttää sitä sisäänpääsemättömyydestä, mutta jos yliopiston sivulla on väärät kirjat "Pääsykoekirjat 2005" -otsikon alla, niin voit ainakin yrittää nurista jälkikäteen :P
Lukuiloja ja oikein paljon tsemppiä!