Kollarit, Collage, Verkkarit - aina vaan ja uudestaan

KollariPoliisi

Tuntuu että erityisesti nuoret miehet ovat täysin gonahtaneet ja osin myös nuoret naisetkin. Aina vaan maleksitaan ympäri katuja kollareissa, siis mitä ihmettä? Yrittäkää nyt edes, ne eivät todellakaan olet hot ja antavat laiskan sekä epäsiistin vaikutelman.

On myös ihmeellinen vinoutuma siitä, että kollarit ovat niin siistit että niissä voi mennä vaikka työhaastatteluihin tai sukujuhliin. Huutonaurua aiheuttaa ihan stadissakin bongattavat kombot siististä takista (nahka tai villakangas) yhdistettynä kollareihin.

Mitä seuraavaksi? Nuorille naisille verkkarit ja korkokengät?

Kyllä on rupsahtunutta ja laiskaa porukkaa. Kuvastaa toki varmasti vain heidän selkärankaansa ja yleistä aktiivisuusastetta.

8

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niinpäniin

      Totta puhut, kollarit on täysin yliarvostettuja ja rumia.

    • SimonSimpans

      Joo totta. Kollarit on ihan kauheat. Yrittäkää edes.

      • kollegevihaaja

        Sama meno jatkuu, nuo hemmetin harmaat kalsarit tuntuu olevan lähes joka teinillä jalassa. Käyttäkää pliis edes mustia jos ei muita housuja voi käyttää.


    • College

      Collsget on ihan hyvät ei kiinnosta mitä muut niistä aajatelle :)

    • freeballerboy

      Ei kyl tuu kollareita eikä verkkareita käytettyy himan ulkopuolella koska tykkään pitää farkkuja eniten ainakin kesällä (joskus tuulihousut mut aika harvoin).

      Sen sijaan jos joku tykkää kollareista ja kokee ne mukavaks niin mikäs siinä, ei mul oo sitä mitään vastaan. Jokaisella oma tyylinsä ja mun mielestä pitää sitä kunnioittaa. Kyl mä ymmärrän et jotku ei tykkää farkuista ja joillekin farkut voi olla epämukavat vaikka ite toki tykkään. Ihmisillä eri mieltymykset. Ja monet harrastaa urheilua, tulee harrastuksista niin onhan se ihan loogista et sillo on kaupungilla kulkiessakin ne verkkarit. Ei kaikki viitti vaihtaa ja vekslata housujen kans. Ja jos joku käyttää verkkareita muuten vaan niin ihan sama.

    • Leila63

      Parasta on nähdä collareiden puntissa pullotusta ;) Hyväkaluiset miehenalut niitä ainoastaan käyttävät

    • RipEikiva

      Mutta koulussa ku o liikkaa ei ehi vaihtaa...

    • kelpaa mulle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4320
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4079
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3736
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      89
      3576
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3547
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      65
      3351
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      86
      2921
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2835
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2636
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2344
    Aihe