Kaikki negrotyyppiset asuu siinä Afrikassa ja ovat alikehittyneitä. Musta-Pekka oli liki täysin musta pinnaltaan ja tietysti rikollinen.
Suomessa lapset saa sitten ihan vapaasti lukea tällaista lehteä? Ei ole ihme, että rasismi on niin yleistä nuorison keskuudessa.
Aku Ankka rasistinen julkaisu?
onko näin
2
225
Vastaukset
- Lakitupaan kiire
Ei sitä silloin kukaan pitänyt rasistisena .Olihan sitä viinaakin myytävänä alkossa ,pullon etiketissä ihmisen pää toinen puoli musta, toinen valkoinen ,eikä kukaan soitellut hätänumeroon .
Tekopyhät aloittivat kampanjansa kaikkea vastaan .USAssa on heitä paljon ,nostavat lakisyytteitä mistä vaan aiheesta ,ketä tahansa vastaan . He ovat sitä rahanhimoisinta kansaa maan päällä .Levinneet suomeenkin alkuperäisten lisäksi . - Elsa-Pekka
Niin, millaisia ne olosuhteet ovatkaan siellä Afrikassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437407
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543683Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623308
- 512994
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/522950Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302474IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1931861- 471541