Oma palsta

Vinkkinä Luotsille, jos hänellä on riittävästi valtuuksia, niin Hän voisi perustaa näille
täällä Ammattimiesten palstalla lervoileville rekisteröitymättömille patruunoille ja riistäjille oman hiekkalaatikon, jossa he voisivat opetella asiallista kielenkäyttöä.

Palstan nimeksi ehdottaisin " Rekka "pilttien puuhanurkka, tai hiekkalaatikko, niin muutkin kuin oikeasti alalla olevat pystyisi erottamaan tosi ammattilaisista.

Nämä ehkä ammatissa toimivat aloitteliat ei oikein sovi tänne ammattimiesten joukkoon, jotka suhtautuvat alaansa vakavasti, ymmärtävät vastuunsa ja että ollaan oikeasti asiakaspalvelussa ja että meistä koostuu koko Suomen selkäranka.
Näitä sivuja varmasti lukee moni " siviilikin ", joka ei välttämättä ymmärrä näitä sisäpiirin Lue ( ulkopuolisten ) asiattomia höpötyksiä ja aivopieruja.

Tällä perustettavalla uudella palstalla piltit voisivat opetella asiallista kannanottoa oikeisiin ammattimiesten asioihin.
En suosittele tekstien poistoa täältäkään, näiltä asia sivuilta, vaan siirtämistä hiekkalaatikolle.

Kuljetusala oli ennen Herrasmies laji, oikeat Kuorma - automiehet morjesti toisiaan
päivällä reippaasti " lapapystyssä " pimeänaikaan vilkulla, " laassa " kyseltiin kuulumisia, jos nähtiin että kaveri on pulassa, jelpattiin, nykyisin tämä kaikki on poissa.

Näitä sivuja seuraa varmasti meidän asiakkaat, varmaan täällä keskustelisi monta Bosborin salmen ylittäjääkin, joilla varmasti olisi annettavaa alalleaikovalle ja jo alalla olevalle ammattimaisuuteen tähtäävälle nuorelle kuljettajalle, jos aloitusviestin jälkeen ei olisi joku lervo kommentti, moni voisi ihan oikeastikkin saada jotain enemmän.

8

259

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rompoolia Ari

      Luotsi ei pysty tekemään mitään eri palstoja, ne tekee ylläpito. Olet hieman ymmärtänyt väärin tämän ja muut Suomi24 keskustelupalstat. Tämä ja muutkaan eivät todellakaan ole vakavan ja vain asiaåpitoisten keskustelujen foorumi, vaan kuten ohjeissakin kerrotaan, täällä SANA ON VAPAA.
      Näillä palstoilla keskustellaan vapaaseen ja huumoripitoiseen tyyliin jatkossakin.

    • trukeri

      Lervo on ollut täällä jo yli kymmenen vuotta. Lervo kuuluu tänne palstoille kuin nenä päähän.

    • 111 nakkikoppi

      sillon kun lervon oikia käsi vispaa kanja fullerista isompaa sisään, niin klopit pitää nokkasa kii. se on jämpti niin. kuormien aju vaan on sevverran raakaa puuhaa että heikot sortuu, mutta lervo porskuttaa kolmennaulan kanjalla .

    • trukeri

      Näin se on jämpti.

      "Se mikä viheltäen tulee niin ujeltaen menee" -tokaisi Lervo kiljupöhnissään kun kaljahessun Ls140 ajoi ohi mäessä.

      • pikku sonnijulli

        Toinen ikivihriä hokema vanhempien rahtisonnien piireisstä on vielä tänäkin päivänä monesti kuultu: Kun sompalla kanjan suuntaa kääntää, sitä kovemmin kanjan kasi vääntää. Toi on sitten niin niin niin loppuunkulunu hokema, mutta eilenkin sen kuulin kymmenisen kertaa äl aa puhelimen kaijuttimesta, kun ajoin alas.


      • Rubberduck
        pikku sonnijulli kirjoitti:

        Toinen ikivihriä hokema vanhempien rahtisonnien piireisstä on vielä tänäkin päivänä monesti kuultu: Kun sompalla kanjan suuntaa kääntää, sitä kovemmin kanjan kasi vääntää. Toi on sitten niin niin niin loppuunkulunu hokema, mutta eilenkin sen kuulin kymmenisen kertaa äl aa puhelimen kaijuttimesta, kun ajoin alas.

        Pudottelikko mällit päällä norrat punasena ja piukeena?


    • Tarkemmin ajateltuna, eihän meidän vuosikymmeniä allalla olleiden, oikeiden
      " ajukonnien " , meidän aitojen Herrasmiesrahdikuljettajien mieltä hetkauta nulikoiden haastelu.

      Meidän oikeitten ammattilaisten vasemmanjalan karvapuukenkäkin huomaa kenen kirjoituksissa on edes pienintä ymmärtämystä oikeesta rahdinajosta, tai kaanijan fullerin lootasta, ne on teille vain pelkkiä legendoja, joita pappanne on teille kännissä hörissy, ei muuten pappanne ole ajannu metriäkään, ollu finnoilinkessoililla ja sattunut kuulemaan pilsu hönössä kun naapuripöydässä ammattiveljet juttelee ja sekottanu asioita kännispäitten ja luonu oman tarinan, jota te " asiaatuntevasti " jauhatte täällä, edes itse ymmärtämättänne mistä on kysymys.

      Kakarat hiekkalaatikolle.

    • Ajukonna

      Mutta kuka ajaa paluukurmat ja mällit?Missä välissä tankataan kun mennään norrat pinkeänä ja pakoputki punasena?Kyllä kai fullerkanjaakin täytyy tankata vaikka olis kolme naulaa 88.n hytin kyljessä 6mm ruuveilla kiinni?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      170
      2798
    2. 86
      1216
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      241
      1054
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      1006
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      83
      908
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      89
      732
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      104
      647
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      54
      616
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      562
    10. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      100
      545
    Aihe