Poistelin muutamia homofobisia aloituksia. Valitettavasti samalla meni niiden alla olleita asiallisiakin puheenvuoroja.
Linja tulee tiukkenemaan.
Tiedotus
8
225
Vastaukset
- Kiitos:)
Jess!
- kuolinisku
Eihän täällä sitten tapahdu mitään...
- pysyy siistinä
Samaa kun suljet koko palstan.
"Minkälaista on elämä uskovaisena homona tai lesbona?"
Kuvaus antaa epäsuorasti ymmärtää että palsta on lähinnä uskovien homojen ym. vähemmistöläisten kohtauspaikka. Kai porukkaan joku kriitikkokin mahtuu, mutta selvät käännytys- ja vihaviestit saa mielestäni poistaa.
Hyvä näin. Älä vain käytä liian isoa lapioa.- mieti tätä(se aito)
exhellari86
11.1.2015 07:52
Olen periaatteessa sama mieltä
Toisaalta on hyvä tietää myös ne ajatukset, joita rakkaat lähimmäisemme haluavat sanoa. "Tunne vihollisesi" ja myös siksi että voimme miettiä, mitä vastata niille, joille olemme hiertävä kivi kengässä - Pohdi myös tätä
mieti tätä(se aito) kirjoitti:
exhellari86
11.1.2015 07:52
Olen periaatteessa sama mieltä
Toisaalta on hyvä tietää myös ne ajatukset, joita rakkaat lähimmäisemme haluavat sanoa. "Tunne vihollisesi" ja myös siksi että voimme miettiä, mitä vastata niille, joille olemme hiertävä kivi kengässäEipä sitä asiaa tarvitse täältä etsiskellä, uskovaisten homofobiset ajatukset löytää helposti heidän omilta palstoiltaan. Sen sijaan pidän erittäin tärkeänä, että täällä eivät pääse nämä eheyttäjät ja muut vastaavat mellastamaan, koska he voivat ihan oikeasti vahingoittaa täällä omia kipeitä tuntemuksiaan pohtivia uskovaisia HLBTIQ-ihmisiä.
Jos siis joku heterouskovainen tulee tänne virittelemään tuomionpasuunaansa, on se yksiselitteisesti poistettavaa kamaa luotsille. - mieti tätä(se aito)
Pohdi myös tätä kirjoitti:
Eipä sitä asiaa tarvitse täältä etsiskellä, uskovaisten homofobiset ajatukset löytää helposti heidän omilta palstoiltaan. Sen sijaan pidän erittäin tärkeänä, että täällä eivät pääse nämä eheyttäjät ja muut vastaavat mellastamaan, koska he voivat ihan oikeasti vahingoittaa täällä omia kipeitä tuntemuksiaan pohtivia uskovaisia HLBTIQ-ihmisiä.
Jos siis joku heterouskovainen tulee tänne virittelemään tuomionpasuunaansa, on se yksiselitteisesti poistettavaa kamaa luotsille.Voit olla oieassa. Minusta nuo enkelintuuraajat ovat vain loukkaavia ja typeriä. Sairaiden lasten järjettömyys on syytä nauraa päreiksi. Jos sitä ei haluta, niin minä en ole kenekään rauhan este.
- sitäsetaason
Hehhe.. vai tiukkenemaan joooo. Johan täältä keskustelu sittemmin onkin loppunut käytännössä melkein kokonaan.
Ps. homofobia on tyypillistä kulttuurimarxistien lanseeraamaa sana-saastutusta, joka osoittaa melko suoraan käyttäjänsä tarkoitusperät.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 664112
- 663822
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1123678SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p663028- 752880
- 622329
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.611650Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411205Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1271188Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171182