Vannesaahaajaa

Onko tiedossa ruokolahti-imatra-joutseno alueilta vannesahaajaa kuka sahaa tukkeja? Sen verta hienoo tavaraa ettei sirkkelillä sahata. Eli jollain näitä tukkivannesahoja vielä on. Mitä tekee Eripuu nykyään???
2132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joutsenossa on .5klm. kestustaa nuijamaalle päin

Äänestä

mie sahaan polkupyörän ja mopon vanteita iha vaan puukkosahalla.


tuuha käymää nii neuvotellaa.

Jyrki Hammastus-Haritus

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tukkimies kylältä kirjoitti:

Onko tiedossa ruokolahti-imatra-joutseno alueilta vannesahaajaa kuka sahaa tukkeja? Sen verta hienoo tavaraa ettei sirkkelillä sahata. Eli jollain näitä tukkivannesahoja vielä on. Mitä tekee Eripuu nykyään???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu