mutta keskusteluistanne päätellen kannattaisiko Imatran kaupungin aloittaa uusi kampanja: Täältä löytyvät Suomen rupsahtaneimmat naiset! Kyllä alkaisi Imatralle virrata eukkoa jos jonkinlaista. Kuvittelevat, että imatralaiset miehet kelpuuttavat heidät verrattuina omiin "impiinsä" ja samoin Imatralle virtaisi valtava miesten virta - sellaisten raukkojen, syrjäytyneiden, jotka eivät omilta paikkakunniltaan löydä vastakaikua! Seura muuten tekee kaltaisekseen.
En ole
imatralainen,
191602
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Totta totta, muusta ei tällä palstalla osata kirjoittaa, kuin naisten ulkonäöstä! Säälittävää! Mielikuvituksetonta! Keksikää narisijat muutakin jutun aihetta, kyllä Imatrasta muutakin kirjoittamista löytyy.
Se koira älähtää...johon kalika kalahtaa.Totuus tekee kipeetä,vai mitä.
kalika?
Mitä muuta Imatrasta voi keksiä, kuin halpoja provoja? Kirjoitellaanko vaikkapa upouudesta keskustasta joka kohta pääsee kumisemaan tyhjyyttään? Vai lääkärien innokkuudesta tulla Imatralle töihin? Vai mistä? Jutellaanko vaikka missä on mukavin poke? :D
Mistä juteltas, hä?
Vitsi mikä veto-eipähän sulla sitten ollut viisaampaa kommenttia.
Niin se vaan kipu tuntuu omassa nilkassa,eikö niin.
Provosoitukaa nyt ihmeessä rienaamaan toisianne! Aloitetaan ketju, jossa edellisen kirjoittajan kirjoitusvirheitä räävitään, eiks joo! Ja pannaan kalikka (yhdellä tai kahdella k:lla) kiertämään, jotta saatais kirjoittamisen aihetta....voi luoja.
Siehän sen sanoit,hyvä idea!! Lähetkö muute illal kaljalle,mie tarjoon?
sinusta! :)
Voi voi voi, no sinäpä se varsin tylsän ja mielikuvituksettoman aiheen valitsit.
Ethän vain ole niitä jotka täällä urputtavat mielikuvituksettomuudesta?
on niin hyvä ja vilkas mielikuvitus, että sinusta tulisikin terävä ja mielenkiintoinen! :)
Omat vahvuudet on hyvä tiedostaa, ja on ihailtavaa että tässä nöyrien ja vaatimattomien ihmisten maassa joku uskaltaa nousta esiin ja tuoda julkeasti julki että on hyvä jossain, mutta saanen epäillä mielikuvituksesi lentoa.
Edes sinulla, olit sitten minkälainen mielikuvituksen tonava tahansa, ei ole _niin_ hyvää mielikuvitusta että saisit allekirjoittaneesta tehtyä terävän saatikka mielenkiintoisen.
mielenkiintoista täytyy löytyä ihmisestä, joka kommentoi jokaiseen palstalle kirjoitettuun viestiin omalla "terävällä" tyylillään. Se ainakin on mielenkiintoista, että noin vahvalla itsetunnolla varustettu totuuden torvi epäilee omaa mielenkiintoisuuttaan! Tuliko uskon puute?
En pidä epäjumalankuvia, en palvo edes omaa kuvaa ;) Eikös se vasta olisikin tylsää jos täällä julistaisin omaa erinomaisuuttani?
En näet ole mitenkään erinomainen saatikka erityisen mielenkiintoinen. Olenpahan vain yksi ihminen muiden joukossa. Tiedostan oman vajavaisuuteni, sitä kuitenkaan erityisemmin surkuttelematta :) Olen mitä olen, se riittää itselleni vallan hyvin.
Tunnut yht'äkkiä ihan inhimilliseltä eli tavalliselta kuolevaiselta! Hyvä.
Supertavallinen kuolevainen olen koko ajan ollutkin. Ikävää jos kirjoituksistani on välittynyt muunlainen mielikuva :D
kirjoittelustasi päätellen olen ajatellut sinun olevan jostain syystä katkera ja ilkeä ihminen. Nyt kun tiedämme paremmin, niin onkin mukava lueskella silloin tällöin kirjoitustesi akrobatiaa tällä palstalla. Hyvää talven jatkoa! :)
Ymmärrän hyvin että taannoisesta keskustelunaloituksestani minusta on voinut saada hyvinkin katkeroituneen kuvan :D
Mitenpä voin puolustella heikkoa provoani? En juuri mitenkään, joskus pieni piru olalla saa vain vallan. Ja noloa kyllä, sorruin sitten kirjoittelemaan varsin tökerön tuotoksen. Mutta kyllähän sekin hieman aiheutti pyörinää ampiaispesässä (vaikkakin vain saman tasoista "olet typerä"-sanailua, ei kovin hedelmällistä, heh).
Jospa koitan jatkossa provosoida hieman mielikuvituksellisemmilla aloituksilla :)
Niin metsä vastaa, kuin sinne huutaa. Näinhän se on, eikä siitä siis kenenkään pitäisi ottaa nokkiinsa. Että sillee.
"Mä oon Jussi Ahde, ja nyt mä otan nokkaan vähän kokaa".
Jälkiviisaat pääsee juhlimaan/ pätemään ;) Voi että mua ottaa nokkaan :D