Olen jo kaivanut netistä kaiken negatiivisen kyseiseen työpaikkaan liittyen. Haluan vastauksen seuraavaan: paljonko on yhtiösihteerin kiinteäpalkka ja mitä työ pitää sisällään.
Vastaukset 6
- Kokemusta on.
Kiinteä palkka riippuu, kuinka isosta konttorista kysymys. Loppu kiinni omasta aktiivisuudesta. Jos käyttää työajan järkevästi, todella kilpailukykyinen palkka vastaaviin toimistotöihin verrattuna.
Työnkuva asiakasvastaanotto/aulatehtävät, toimiston paperityöt, vanhojen asiakkaiden vuositapaamisten sopiminen.- Työn perässä
Kiitos! Olisiko antaa suuntaviivaa pienemmän konttorin kiinteästäpalkasta?
- soontobe
Itseänikin kiinnostaisi tietää, mitä tämä yhtiösihteerin virka pitää sisällään? Itselläni vahvat fiilikset että puhelinmyyntiä lähinnä.. ?
- Vierestäseuraaja
Ei ole puhelinmyyntiä. Työ on 90 prosenttisesti olemassaolevien asiakkaiden vuositapaamisaikojen sopimista. Suurin osa asiakkaista tyytyväisiä ja sovit ajan, osa ei ehdi/jaksa/halua nyt ja soitat heille myöhemmin ja ehkä 1 prosentti on jostain syystä tatti otsassa ja käyttäytyy tylysti. Siinäpä yhteenveto. Parintonnin palkka ihan realistinen ja perustuu omaan aktiivisuuteen. Jos tekee työn hyvin ja kaikki natsaa niin kolmea tonnia voi saada. Tuttu on heillä töissä ja tykkää työstään, tosin ei näe ihan eläkeammattina kuitenkaan :D Itse asiassa innostuin itsekin Alexandrian asiakkaaksi tavallaan hänen kauttaan ja ihan hyvä niin, ei valittamista.
- Exaleksandrialainen
Lue työsopimus huolella ja ajatuksen kanssa. Kysy epäselviä kohtia. Neuvonantajat/yksityispankkiirit ovat enimmäkseen miehiä ja jossain määrin seksististä suunsoittoa saatat sihteerikkonä joutua kuulemaan mm. ulkonäöstäsi. Miestä ei näissä sihteerinhommissa ole nähty.
- EiÄlyköille---
Sihteerin ja aulahenkilön tehtäviin miehet hakevat itselleen silmäniloa, maksullista huoraa, salarakasta tai tyttöystävää. Ulkonäön pitää olla sopivan seksikäs, naisellinen, kaunis ja hoikka, isot tissit, pitkät hiukset, rakennekynnet, paljon meikkiä, tiukat housut treenatulla perseellä. Erityisesti valkoiset heteromiehet tykkäävät kuolata tiukan, treenatun perseen perään. Luonne mieluiten bimbo ja normaalia alhaisempi äo, ei mielellään koulutusta liikaa.
Palkka voi olla alle tonnista vähän päälle pariin tonniin. Jos olet mies, tummaihoinen, suomenruotsalainen, älykkö, feministi, homo tai lesbo, unohda. Tulet varmasti syrjityksi ja syrjäytetyksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 991090
- 50922
- 119893
- 145867
- 70677
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40659Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu187617- 33584
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47568- 68564
- 80540
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62534- 39499
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i4473- 45463
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61460Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31456- 41456
Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74456