Morjensta. Löytäisinköhän tämän kautta sinua ihmistä/ystävää, joka rakastat pianon, kitaran soittamista tai laulaminen on lähinnä sydäntäsi ja musiikki kuuluu jollain tavalla joka päiväiseen elämääsi.
Tässä hieman itsestäni. Olen 27v melko ujo, huumorintajuinen ja omille tempauksilleen naurava naisen alku Oulusta. Olen harrastanut laulamista koko ikäni pikku mukulasta alkaen . Tällä hetkellä reenailen ääntäni kotoa käsin karaoken merkeissä päivittäin, jotta ääneni ei pääse ruostumaan. Kaverikseni olen kaipaillut ystävää jonka kanssa voisin jakaa tämän yhteisen harrastuksen. Olen vain aika ujo niin ajattelin tämän kautta kokeilla onneani ensin. :)
musiikki
7
223
Vastaukset
- aivan turhaa
Ei täältä mitään kunnollisia harrastus kavereita löydä!!! Turhaan täältä etsit....
- lauletaan yhdessä
Moi! voiko sinuun ottaa yhteyttä sähköpostilla? täällä olisi karaokea lauleskeleva ja kaipailisin myös kaveria harrastukseen..
- yksinäinen laulelija
Hei ja mukava että vastasit viestiinii. :). Mulle voi kirjoitella osoitteeseen [email protected]
- lauletaan yhdessä
yksinäinen laulelija kirjoitti:
Hei ja mukava että vastasit viestiinii. :). Mulle voi kirjoitella osoitteeseen [email protected]
Hienoa! kiitos kovasti. Minäpä laittelen sinulle viestiä, niin tutustutaan paremmin yhteisen harrastuksen merkeissä!
- kotimuusikko
No täällä olisi yksi pianoa ja ukulelea soittava mies. Harmi vaan, että asun täällä toisella puolella maata...
- reqygetr
wow, oot taitava jos soitat yhtäaikaa molempia.
- kotimuusikko
En sentään yhtäaikaa, mutta erikseen kyllä. Pianoa tosin enemmän, kun se on mun ykkössoitin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata1093233Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2482046Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois631974- 1361869
Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v641382- 961285
Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻931247- 611205
- 591177
- 701063