Amarikkalainen harmaatukkainen miespastori kuvailee milloin mitäkin. Esittää näkemyksiään paimentolaiskansojen mytologiasta. Tuntuu olevan aiheesta perillä. Tietää maailman alusta ja lopusta vähintään kaiken. Kuuntelijakarja istuu hievahtamatta paikoillaan, ettei yksikään murunen mene hukkaan.
Esitelmän lopuksi on tarjona todella wanhaa tesamenttiä ihmisten iloksi. Ei ilmaiseksi, mutta melkein- kolmisensataa euroa. Omaksi tai lahjaksi.
Tuli vilkaistua kanavaa 65, TV7:mänä myös tunnettua.
7
145
Vastaukset
- Tell us
Ja mikähän ohjelma oli kyseessä ? Olis tuota itsekin mielenkiintoista katsoa.
- Jumalan Lapsi
Jos haluatte nykyisen maailman menon jatkuvan, joka on täynnä surua, murhetta, tuskaa, sotia, tappamisäta ym. ym. niin lopeta lukeminen tähän ja jatka samaan malliin.
Jos haluat, että maailma jossa elämme on täynnä iloa, rakkautta, lähimmäisestä välittämistä ym. pelkästään positiivisia tunteita ja asioita, jatka lukemista.
Miten tällaiseen pääsee? Se on helppoa, anna elämäsi Jeesukselle ja noudata Raamatun oppeja (10 käskyä sisältää yksinkertaiset ohjeet, kuinka elää Sanan mukaan) sekä anna rakkautta Jumalalle, läheisillesi ja itsellesi, ja olet pelastunut.
Vai onko sinulla antaa joku toinen tapa, kuinka saavuttaa rakkauden ja rauhan täyttämä maailma ja elämä? Miettikääpä tätä ihan vakavasti.- kirkonrotta
Ajatteleppa sinä jumalan lapsi esim. Israelin tilannetta. Nimenomaan nuo ääriuskovaiset siellä sotivat ja tappavat ylimielisesti tavallisia Palestiinan siviilejä minkä ehtivät. Eivät paljon perusta kansainvälisistä sopimuksista. Israelissakin on fiksuja "maallistuneita" ihmisiä, jotka varmasti olisivat halukkaita rauhaan ja antaisivat arvon toisillekin. Heidän vaan on vaikea päästä valtaan niin kauan kuin siellä "uskovaiset" mellastaa.
- Taikauskonnoton
"Jos haluat, että maailma jossa elämme on täynnä iloa, rakkautta, lähimmäisestä välittämistä ym. pelkästään positiivisia tunteita"
Näistä esimerkkinä vuosituhansia jatkuneet uskonsodat.
Kyllä, lakatkaa uskomasta satuihin, niin ei tarvitse satujen takia sotia.
- Kirkonrotta
Ja näinköhän tuota lähes ilmaista wanhaa testamenttia suoramyydään vanhuksille tv7 toimesta!?
- Kuplapuhkeaa
Ei maksa mitään. Koivuniemen Raamatunhaku ja Nettiraamattu. Rahat pois tyhmiltä.
- MiettiiHän
Ja saahan Raamattuja painettunakin ihan ilmaiseksi. Rohkeasti kysymään vaikkapa leipäjaosta, varmasti saatte.
Jos kuitenkin haluaa maksaa, niin eiköhän mikä tahansa seurakunta (voit valita vapaaehtoisesti minkä lahkon tahansa) sellaisia myy. Osa myy edullisesti, osa antaa ilmaiseksi ja osa jonkinlaista kannatusmaksua toivoen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774542Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112543- 1751725
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2601592- 1241460
- 1221347
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91277Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721269- 761242
- 35996