LGn puhelimet?

Millaisia kokemuksia teillä on LGn puhelimista? Ajattelin itse ostaa LG G2 mini D20R:n.
894
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Huonoja. Optimus 2X kännykkä jumitteli ja päivitykset tulivat vuoden myöhässä. Jäi huono kuva Lg merkistä etenkin päivitysten suhteen.

Äänestä
  • Ennen oli ennen ja nyt on nyt.

    Äänestä

Niinpä juuri. Se että lg päivitti puhelimia huonosti ei tarkoita että ongelma koskee tätä päivää. Aika näyttää ja päivityssuunnitelmien mukaan tämä oma lg g2 saa lollipopin samoihin aikoihin kuin samsungin ja htc:n vuoden vanhat lippulaivat.

Aloittajana en ottais tuota puhelinta kuitenkaan. 200 euron hintaluokassa kannattaa ottaa vielä puhdas android koska keskusmmuistia on vähempi ja nuo neljäydin prossut tuppaa olemaan heikohkoja tuossa hintaluokassa.

Ottaisin siis motorola moto g:n jos luurin on pakko olla android käyttiksellä tai sitten miettisin lumiaa jotka toimii melkein yhtä ripeästi kuin kalliimman pään windows puhelimet.

http://www.verkkokauppa.com/fi/product/17405/dtftq/Motorola-Moto-G-4G-Android-puhelin-musta

tai sitten tämä

http://www.verkkokauppa.com/fi/product/48815/dxjqv/Nokia-Lumia-735-Windows-Phone-puhelin-musta

Äänestä

Aloittaja kyselee siis lg kokemuksia! Minulla on lg l90 malli joka tehoiltaan taitaa olla samanlainen kuin g2mini eroa ei taida olla muutakuin että g2 mini on 4g ja omani 3g puhelin.

Normi käytössä puhelin toiminut hyvin. Puhelin toimii sulavasti ja näyttö on riittävän kokoinen että pystyy kirjoittamaan sujuvasti ilman että tulisi juurikaan virhe lyöntejä. Kuvien siirtäminen puhelimesta toiminut moitteettomasti niin bluetoothilla kuin kaapelillakin. Hintalaatu suhde on mielestäni lg:ssä ihan hyvä. Ainakin oma puhelin toiminut täysin moitteettomasti mitään häiriöitä ei ole ollut eikä jäätymistä, siis ainakin peruskäyttöön hyvä.

Miinus puolet! Puhelin ei tunnu niin jämerältä kuin edellinen puhelin joka oli sony. Kovemmalla pakkasella näyttö hieman takerteli kun olin ollut ulkona pidemmän tovin. Huolimatta 8:sta megapixelistä niin kamera ei kyllä kovin hyvä ole. Näytön tarkkuus ei ole paras mahdollinen mutta kuitenkin riittävä.

Äänestä

Kiitos paljon vastauksista. Taidanpa huomenna käydä lähimmässä Gigantissa ostamassa tämän puhelimen!

Äänestä

Itselläni oli LG jonkun aikaa ja vaikeinta oli kyllä löytää niihin sopivia ja kunnon kuoria mutta http://www.designskins.fi onneksi löytyi.

Äänestä

juu kyllä niitä suojakuoria voi mainostaa ihan muualla kuin täällä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


puhelinostaja kirjoitti:

Millaisia kokemuksia teillä on LGn puhelimista? Ajattelin itse ostaa LG G2 mini D20R:n.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu