Mistä nämä nykynuoret saavat sen faktatiedon, että he kumartuvaa opettajaa kuvatessaan jakavat kuvan nimellä "huoran perse".
Miten se luokitellaan ja osataan määritellä ihmettelen suuresti, vai tuleeko se kotoa jossa isä määrittelee kaikkien naisten perseet huoran perseiksi.
Jos minun lapseni suusta kuulisin tuollaista tekstiä tulevan, voisin luvata että se olisi viimeinen kerta kun sitä tekstiä latelisi.
Seuraamukset olisivat niin ankarat, eikä siihen voisi vaikuttaa kukaan ulkopuolinen mitenkään.
Meillä on aina puhuttu normaalikieltä ja kiroilusta on huomautettu joka kerta jos sitä tapahtuu vaikka vahingossakin, osaavat pyytää anteeksi.
Kun seisoo esimerkiksi liikennevaloissa ja odottaa tienylitystä ja siinä on muutama nuori aivan sama onko tyttöjä vai poikia, niin joka toinen sana on vi.ttu, kuten myöskin v.tun homo on yksi sanonta, kuten mitä v.ittua.
Niitä hoetaan muuta ei osata puhua.
Suosittelisinkin koulussa otettavan käytäntöön kun näitä hoetaan, esimerkiksi oppilaan on kirjoitettava kyseisistä sanoista esitelmä ja kerrottava ovatko edes nähneet luonnollista vai onko kaikki vain sitä p.askan jauhamista, mitä heillä tuntuu puheet olevan.
Ovatko nämä nenärenkaan käyttäjät koskaan katsoneet peiliin, nenä näyttää siltä kuin räkä valuisi koko ajan. Mutta eivät taida ymmärtää sitä mitenkään ja sen ulostulevan saastapuheen yläpuolelle ne sopivatkin.
Heitä voi kuljettaa kuin sonnia nenärenkaasta vetäen, tekevät sen mitä toiset kaverit vaativat.
Nuorison tieto taito
4
100
Vastaukset
- vittu saatana ku väsyttä
Oli vissii pakko päästä avautuu
mutta miks sä tuut nuorten palstal valittaa jostai kiroilusta ku suomi o vapaa maa ja täälä saa kiroilla nii paljo ku jaksaa ja toi sun "huoran perse" juttus on varmaa jotai läppää mitä ne vähä nuoremmat penskat heittää ku haluavat olla kovia - Kxkfkf
Joo siis, noita ei pidä ottaa tosissaan. Meidän koulussa haukutaan kavereita mm. "Homoläskitussunkaivaja" yms eikä kukaa vedä herneit nenää. Se on läppää ja se ei satuta ketään. Ja toi huoranperse-juttua en hyväksyis vaikka ei sellasta tapahdu kyllä varmaan. Uskon että myöhemmällä iällä sitte vähenee ja loppuu kokonaan kun tajutaan kuinka noloja jonneja oltiin, eli älä anna väreilevän ilman korvissas pilata mielialaa
- nolomummo
Kotoahan se on opittua. Eräs tuttavani kertoi että kaupan kassalla oli ollut Äiti kahden poikansa kanssa 5 ja 3: vuotiaat. Vanhempi oli kiukutellut karkeista, joihin Äiti ei suostunut. Kassa oli alkanut puolustellä Äitiä että " ei sitä kaikkea voi saada. Poika oli katsonut kassaa kirkkain silmin ja sanonut että haista vi..tu. Nuorempi oli istunu ostoskärryillä tutti suussa ja sanonut että " niin juttiita".
- TutkittuaTietoa
Kiroilun määrä on kääntäen verrannollinen ÄO:ään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172413
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45841
- 59807
- 42786
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44755Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164742Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130694