Tikkurilan asema on kuin aitajuoksurata..... rullaportaat eivät toimi, hissit on jossakin nurkassa pimennossa, saat raahata laukkujasi neljäkin kerrosta peräjälkeen, siinä on mehut pois ennenkuin olet junassa tai bussissa.
Tikkurila on pahapaikka vaihtaa kun rullaportaat ovat jumissa !
Lentomatkustaja vältä TIKKURILAA.....
Nilkka vammala
3
133
Vastaukset
- 15+4
Tikkurilan lentoasema onkin ihan uusi juttu.
Ainiin....Eihän kaikki ihmiset ole niin älykkäitä että ymmärtäisi että täällä keskustellaan lentoasemista. - 14+2
Miksi neljä kerrosta? Alikulkutunnelit suljettu?
- Nilkka vammala
Minä HALUAN liukuportaat joka paikkaan. Niillä on kiva ajella ylös ja alas päivät pitkät. Ilo ilman liukuportaita on teeskentelyä!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1732024
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,821470Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821404Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta111147Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita391057Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!210983- 41874
- 96844
- 85805
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49775