iHerbin toimituskulut Suomeen laskeneet

OhD

Kaikkien yli $40 (n.34€) tilauksien toimituskuluja Suomeen on vähennetty ja lisäksi saat ylimääräisen 5% lisäalennuksen.

Yhdistä nämä kaksi suurta hyötyä ja nauti parhaasta kokonaisarvosta maailmassa yli 35000 tuotemerkin luonnontuotteet:

http://www.iherb.com/?rcode=DUV947

10

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kertokaa

      1.8kg airmail paketilla postikulut 6,20 euroa. Onko postikulut laskeneet?

    • ei ole ei

      Ei ole ensimmäinen kerta kun DUV-koodin haltija levittää väärää tietoa!

    • vakitilaaja

      Postikulut riippuu painosta.

      Ite tilasin 68€ paketin ja postikulut oli alle 4$

      Alvia meni vajaa 10€

      just maksoin tullillel ja paketti tulossa kotiin

      Olen tilannut varmaan 60 paketti vuosien aikana

      • pyrokratius

        Ja oliko tullaus helppo prosessi? Itseäni tympii, jos pitää kaivaa jotakin tuotenimikkeitä ja takuta niiden kanssa. ALV ei ole ongelma.


      • JePa.Jepanen
        pyrokratius kirjoitti:

        Ja oliko tullaus helppo prosessi? Itseäni tympii, jos pitää kaivaa jotakin tuotenimikkeitä ja takuta niiden kanssa. ALV ei ole ongelma.

        Kiitos vinkistä DUV947 kätevästi ja halpaan hintaan tuli toimitusta koodillas.


      • 16+3
        JePa.Jepanen kirjoitti:

        Kiitos vinkistä DUV947 kätevästi ja halpaan hintaan tuli toimitusta koodillas.

        Tuskinpa sait omalla koodillasi itsellesi mitään alennusta ;)


      • iherb tuotearvostelu
        16+3 kirjoitti:

        Tuskinpa sait omalla koodillasi itsellesi mitään alennusta ;)

        Iherbiltä tulee välillä ilmoitus että arvostella joku tuote. Ei kai se ole niin välttämätön arvostella.


      • ei ole pakko
        iherb tuotearvostelu kirjoitti:

        Iherbiltä tulee välillä ilmoitus että arvostella joku tuote. Ei kai se ole niin välttämätön arvostella.

        Ei ole pakko jos et halua.

        Siellä on tilausvaiheessa semmonen ruksi jonka olet jättänyt, niin sitten lähettävät noita arvostelupyyntöviestejä.


      • iherb tuotearvostelu
        ei ole pakko kirjoitti:

        Ei ole pakko jos et halua.

        Siellä on tilausvaiheessa semmonen ruksi jonka olet jättänyt, niin sitten lähettävät noita arvostelupyyntöviestejä.

        Kiitos


    • ikävä juttu

      Iherbissä on nykyisin monta toimituskulua. Sitä mukaa kun paketin painoa tulee lisää, nousee toimituskulutkin. Kun nyt dollarin kurssi on noussut, niin saa entistä vähemmän tavaraa samaan hintaan kuin muutama kuukausi sitten.
      Jos ei halua maksaa tullia tai arvolisäveroa, niin tilaus ei voi ylittää 40 dollaria juuri muuttuneiden kurssien vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      89
      6052
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      336
      5351
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2707
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2615
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      84
      1885
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      105
      1697
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1581
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1543
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1464
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      135
      1413
    Aihe