Miksi asiattomia viestejä ei poisteta

20+8

Miksi ylläpito ei poista ilmiannettuja asiattomia viestejä? Monella palstalla on asiattomuuksia joista jo pidemmän aikaa monta kertaa ilmoitettu, mitään ei kuitenkaan tunnu tapahtuvan. Ei ihme että halutaan luotseja ilmaiseksi työvoimaksi kun ylläpito ei näemmä suostu tekemään yhtään mitään.

Ei ihme, että Suomi24:ssä keskustelun taso on alhainen. Tämähän on oikea häiriköiden paratiisi kun häiriköintiin ei puututa millään tavalla!

7

148

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eks-luotsi

      Kohta niitä viestejä ei poista luotsitkaan

    • criminal minds

      No, mutta ainakin moderaattoreiksi valitaan kaheleita, jotka laittomilla seurannoillaan kyttäilevät ja kiusaavat kirjoittajia. Ainakin se puoli on hyvin kunnossa.

    • suomi24saara

      Kaikki työ menee uuden suomi24:n kehittämiseen.
      Tätä "vanhaa" suomi24:ta ei enää ehditä moderoida, eikä jokaista luotsihakemusta aleta käsittelemään, sen lisäksi uudet luotsihakemukset tarkastetaan huomattavasti perusteellisenmin kuin aikaisenmat, koska on sattunut liian paljon väärinkäytöksiä luotsien toiminnassa.

      Kun uusi versio on valmis noin 1-2kk päästä on moderointiotyökalut huomattavasti parenmat mitä ovat tällähetkellä, eikä minkäänlaisia häiriöitä tule olemaan.

      Ystävällisesti
      Saara

      • 1+20

        Eli kaikki asiattomat viestit ja häirikköviestit saavat olla palstalla vapaasti? Ettekä puutu mihinkään mitenkään?


      • positiivisuutta!!

        Onkos tämä suomi24saaran viesti oikeasti ylläpidon viesti??
        Ainakin puhuu omituisia ja ohi...

        Uusi Suomi24 otetaan käyttöön kahden viikon kuluttua!!! Sehän on ilmoitettu jo viime viikolla että käyttöönotto tammi/helmikuun vaihteessa.

        No, kuten tiedetään nämä suomi24 uudistukset ole koskaan mitään vieny eteenpäin.. Tiedossa täysi katastrofi. Eli siinä taas unohtuu hetkeksi moderoinnit ja idioottiluotsit :)

        Otetaan posetiivisesti kuitenkin.. Parin viikon päästä saapii nauraa..


    • nettikius.
      • hemmetti1

        No nii i...suomi24 itse osallistuu nettikiusaamiseen laiminlyömällä moderoinnin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      189
      10962
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      33
      7741
    3. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      106
      7594
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      5
      7409
    5. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      90
      5790
    6. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      52
      5238
    7. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      38
      5032
    8. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      15
      4969
    9. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      6
      2936
    10. Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!

      Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil
      Hyrynsalmi
      48
      1853
    Aihe