http://www.hs.fi/kotimaa/a1421291998550
Juntit sai edes jonkinlaisen tuomion vaikka vähällä pääsivät. No ehkä edes pikkuiset pa*kaväki sai ajattelun aihetta. Olisi jo aika että virkavalta lopettää näiden punaniskojen paapomisen ja alkaa keräämään junteilta aseet pois ja lopullisesti. Tyhmyys ja aseet eivät kuulu yhteen.
Vellipeput tuomiolla
14
275
Vastaukset
Mikset ite tuu keräämään? Etkö uskalla? Siinä vaiheessa ku pikkasenkaan kansa saa hajua moisesta keräyksestä niin kaikki aseet katoaa välittömästi. Ja poof, miljoona laitonta asetta; tiiä mitä saattas tapahtua >:)
- Et sitten älypää
älyä sitä että näköjään niillä laillisillakin aseilla laittomuuksia 'harrastetaan'. Hyvänä esimerkkinä tuo Perhon roskaväen puuhat.
Et sitten älypää kirjoitti:
älyä sitä että näköjään niillä laillisillakin aseilla laittomuuksia 'harrastetaan'. Hyvänä esimerkkinä tuo Perhon roskaväen puuhat.
Voisit tutkia sitä suhdetta paljonko laittomuuksia tehdään laillisilla aseilla ja paljonko laittomilla. Ja mitalit noille perholaisille olis pitäny antaa! Metsäpeurojen ydinalueilla ei yhtään sutta nyt tarvita ku kanta kutistuu koko ajan petopaineen ja sisäsiittoisuuden takia.
- sissipäällikkö
Kyllä aseet laitetaan niin sanotusti varmaan jemmaan ,jos niitä aletaan keräilemään
hyysäreitten toimesta, se on varma.- Joo, ei mahda
asialle mitään, jos onkin käynyt varkaita asekaapilla kun itse on ollut poissa kotoa...
- Tyypillinen vastaus
tyypilliseltä rikolliselta suomijuntti petovihaajalta/metsästäjältä.
- lukashi
VELLIPEPUT OIKEUTTA JAKAMASSA
Suomessa nämä kolmannen polven koirasuden jälkeläiset määrätään susiksi, toisin kuin Eurooppalainen määre, jossa vasta viidennestä polvesta susiksi muuttuvat.
Alle viidennen polven sekulit Bernin sopimuksen mukaisesti pyritään pikimmiten poistamaan susikantaa saastuttamasta.
Suomessa hyvät veljet puuhaa sekä korppi ei korpin silmää noki!- Vaikkakaan
Metsästyksen vastustajat eivät kykene sekulien likvidointia ymmärtämäänkään, siitä on vastustelijoiden aatteelle suurta hyötyä: sekulit pois ja susi säilytetään sutena.
Koiraihmisporsashan sekulin on luonut ja luontoon tuonut.
Heh heh, 12 hysteeristä sutta pelkävää apinaa. Hi hi hi.....märyperseet pelkäävät ja uikuttavat paniikissa. Huh ja heh, tuommoset velliperseet on häpeäksi koko yhteiskunnalle, heh heh.
- Hienoa, kun
kerrankin voi Susianalyytikon kanssa olla samaa mieltä.
Tuommoiset oikeuslaitoksen edustajat todellakin ovat häpeäksi koko yhteiskunnalle.
Siinä, missä yleiseurooppalaisesti viidennestä koirasusisukupolvesta alkaen otus määritetään sudeksi, Kokkolan istunnoissa jo kolmannesta!
Näin oikeuslaitos päätöksillään on tuhoamassa suden.Heh heh, kaikki voimme olle samaa mieltä siitä, jotta sinäkin olet mitä tyhmimmistä tyhmin pelkuriapina, säälittävä märyperse.
Susianalyytikko kirjoitti:
Heh heh, kaikki voimme olle samaa mieltä siitä, jotta sinäkin olet mitä tyhmimmistä tyhmin pelkuriapina, säälittävä märyperse.
Ei olla. Korjaa kannanottos.
- Judge Dredd
On siis totta,että rikollisia paapotaan. Vankilaan kuuluvat, nimet on tiedossa, näitä rangaistaan.
- $kaiku
No eipä näitä oikeudenkäyttäjiä tuosta tuomintaehdotuksesta koskaan vankilaan määrätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama917560Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1226305Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1604427Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2333054Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta902628Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh351925- 1291551
Yhteydenotto
Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?1971524Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontohommista?
Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille? Tätä ei tv:ssä: Susanna Laine paljastaa, mikä yksi asia hermostuttaa Farmi-kuvauk21782Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo30782