http://www.hs.fi/kotimaa/a1421291998550
Juntit sai edes jonkinlaisen tuomion vaikka vähällä pääsivät. No ehkä edes pikkuiset pa*kaväki sai ajattelun aihetta. Olisi jo aika että virkavalta lopettää näiden punaniskojen paapomisen ja alkaa keräämään junteilta aseet pois ja lopullisesti. Tyhmyys ja aseet eivät kuulu yhteen.
Vellipeput tuomiolla
14
175
Vastaukset
Mikset ite tuu keräämään? Etkö uskalla? Siinä vaiheessa ku pikkasenkaan kansa saa hajua moisesta keräyksestä niin kaikki aseet katoaa välittömästi. Ja poof, miljoona laitonta asetta; tiiä mitä saattas tapahtua >:)
- Et sitten älypää
älyä sitä että näköjään niillä laillisillakin aseilla laittomuuksia 'harrastetaan'. Hyvänä esimerkkinä tuo Perhon roskaväen puuhat.
Et sitten älypää kirjoitti:
älyä sitä että näköjään niillä laillisillakin aseilla laittomuuksia 'harrastetaan'. Hyvänä esimerkkinä tuo Perhon roskaväen puuhat.
Voisit tutkia sitä suhdetta paljonko laittomuuksia tehdään laillisilla aseilla ja paljonko laittomilla. Ja mitalit noille perholaisille olis pitäny antaa! Metsäpeurojen ydinalueilla ei yhtään sutta nyt tarvita ku kanta kutistuu koko ajan petopaineen ja sisäsiittoisuuden takia.
- sissipäällikkö
Kyllä aseet laitetaan niin sanotusti varmaan jemmaan ,jos niitä aletaan keräilemään
hyysäreitten toimesta, se on varma.- Joo, ei mahda
asialle mitään, jos onkin käynyt varkaita asekaapilla kun itse on ollut poissa kotoa...
- Tyypillinen vastaus
tyypilliseltä rikolliselta suomijuntti petovihaajalta/metsästäjältä.
- lukashi
VELLIPEPUT OIKEUTTA JAKAMASSA
Suomessa nämä kolmannen polven koirasuden jälkeläiset määrätään susiksi, toisin kuin Eurooppalainen määre, jossa vasta viidennestä polvesta susiksi muuttuvat.
Alle viidennen polven sekulit Bernin sopimuksen mukaisesti pyritään pikimmiten poistamaan susikantaa saastuttamasta.
Suomessa hyvät veljet puuhaa sekä korppi ei korpin silmää noki!- Vaikkakaan
Metsästyksen vastustajat eivät kykene sekulien likvidointia ymmärtämäänkään, siitä on vastustelijoiden aatteelle suurta hyötyä: sekulit pois ja susi säilytetään sutena.
Koiraihmisporsashan sekulin on luonut ja luontoon tuonut.
Heh heh, 12 hysteeristä sutta pelkävää apinaa. Hi hi hi.....märyperseet pelkäävät ja uikuttavat paniikissa. Huh ja heh, tuommoset velliperseet on häpeäksi koko yhteiskunnalle, heh heh.
- Hienoa, kun
kerrankin voi Susianalyytikon kanssa olla samaa mieltä.
Tuommoiset oikeuslaitoksen edustajat todellakin ovat häpeäksi koko yhteiskunnalle.
Siinä, missä yleiseurooppalaisesti viidennestä koirasusisukupolvesta alkaen otus määritetään sudeksi, Kokkolan istunnoissa jo kolmannesta!
Näin oikeuslaitos päätöksillään on tuhoamassa suden.Heh heh, kaikki voimme olle samaa mieltä siitä, jotta sinäkin olet mitä tyhmimmistä tyhmin pelkuriapina, säälittävä märyperse.
Susianalyytikko kirjoitti:
Heh heh, kaikki voimme olle samaa mieltä siitä, jotta sinäkin olet mitä tyhmimmistä tyhmin pelkuriapina, säälittävä märyperse.
Ei olla. Korjaa kannanottos.
- Judge Dredd
On siis totta,että rikollisia paapotaan. Vankilaan kuuluvat, nimet on tiedossa, näitä rangaistaan.
- $kaiku
No eipä näitä oikeudenkäyttäjiä tuosta tuomintaehdotuksesta koskaan vankilaan määrätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst25314389Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1483887PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1293755Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1661569En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O291540Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3791521Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn491296Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var81081Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok46957En pystynyt vaan vastaamaan...
Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔105847