http://www.hs.fi/kotimaa/a1421291998550
Juntit sai edes jonkinlaisen tuomion vaikka vähällä pääsivät. No ehkä edes pikkuiset pa*kaväki sai ajattelun aihetta. Olisi jo aika että virkavalta lopettää näiden punaniskojen paapomisen ja alkaa keräämään junteilta aseet pois ja lopullisesti. Tyhmyys ja aseet eivät kuulu yhteen.
Vellipeput tuomiolla
14
246
Vastaukset
Mikset ite tuu keräämään? Etkö uskalla? Siinä vaiheessa ku pikkasenkaan kansa saa hajua moisesta keräyksestä niin kaikki aseet katoaa välittömästi. Ja poof, miljoona laitonta asetta; tiiä mitä saattas tapahtua >:)
- Et sitten älypää
älyä sitä että näköjään niillä laillisillakin aseilla laittomuuksia 'harrastetaan'. Hyvänä esimerkkinä tuo Perhon roskaväen puuhat.
Et sitten älypää kirjoitti:
älyä sitä että näköjään niillä laillisillakin aseilla laittomuuksia 'harrastetaan'. Hyvänä esimerkkinä tuo Perhon roskaväen puuhat.
Voisit tutkia sitä suhdetta paljonko laittomuuksia tehdään laillisilla aseilla ja paljonko laittomilla. Ja mitalit noille perholaisille olis pitäny antaa! Metsäpeurojen ydinalueilla ei yhtään sutta nyt tarvita ku kanta kutistuu koko ajan petopaineen ja sisäsiittoisuuden takia.
- sissipäällikkö
Kyllä aseet laitetaan niin sanotusti varmaan jemmaan ,jos niitä aletaan keräilemään
hyysäreitten toimesta, se on varma.- Joo, ei mahda
asialle mitään, jos onkin käynyt varkaita asekaapilla kun itse on ollut poissa kotoa...
- Tyypillinen vastaus
tyypilliseltä rikolliselta suomijuntti petovihaajalta/metsästäjältä.
- lukashi
VELLIPEPUT OIKEUTTA JAKAMASSA
Suomessa nämä kolmannen polven koirasuden jälkeläiset määrätään susiksi, toisin kuin Eurooppalainen määre, jossa vasta viidennestä polvesta susiksi muuttuvat.
Alle viidennen polven sekulit Bernin sopimuksen mukaisesti pyritään pikimmiten poistamaan susikantaa saastuttamasta.
Suomessa hyvät veljet puuhaa sekä korppi ei korpin silmää noki!- Vaikkakaan
Metsästyksen vastustajat eivät kykene sekulien likvidointia ymmärtämäänkään, siitä on vastustelijoiden aatteelle suurta hyötyä: sekulit pois ja susi säilytetään sutena.
Koiraihmisporsashan sekulin on luonut ja luontoon tuonut.
Heh heh, 12 hysteeristä sutta pelkävää apinaa. Hi hi hi.....märyperseet pelkäävät ja uikuttavat paniikissa. Huh ja heh, tuommoset velliperseet on häpeäksi koko yhteiskunnalle, heh heh.
- Hienoa, kun
kerrankin voi Susianalyytikon kanssa olla samaa mieltä.
Tuommoiset oikeuslaitoksen edustajat todellakin ovat häpeäksi koko yhteiskunnalle.
Siinä, missä yleiseurooppalaisesti viidennestä koirasusisukupolvesta alkaen otus määritetään sudeksi, Kokkolan istunnoissa jo kolmannesta!
Näin oikeuslaitos päätöksillään on tuhoamassa suden.Heh heh, kaikki voimme olle samaa mieltä siitä, jotta sinäkin olet mitä tyhmimmistä tyhmin pelkuriapina, säälittävä märyperse.
Susianalyytikko kirjoitti:
Heh heh, kaikki voimme olle samaa mieltä siitä, jotta sinäkin olet mitä tyhmimmistä tyhmin pelkuriapina, säälittävä märyperse.
Ei olla. Korjaa kannanottos.
- Judge Dredd
On siis totta,että rikollisia paapotaan. Vankilaan kuuluvat, nimet on tiedossa, näitä rangaistaan.
- $kaiku
No eipä näitä oikeudenkäyttäjiä tuosta tuomintaehdotuksesta koskaan vankilaan määrätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.2164937Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html354115Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2393930Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1623111Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353097Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis652974Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat162831Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos692655Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien962409En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa132215