http://www.hs.fi/kotimaa/a1421291998550
Juntit sai edes jonkinlaisen tuomion vaikka vähällä pääsivät. No ehkä edes pikkuiset pa*kaväki sai ajattelun aihetta. Olisi jo aika että virkavalta lopettää näiden punaniskojen paapomisen ja alkaa keräämään junteilta aseet pois ja lopullisesti. Tyhmyys ja aseet eivät kuulu yhteen.
Vellipeput tuomiolla
14
221
Vastaukset
Mikset ite tuu keräämään? Etkö uskalla? Siinä vaiheessa ku pikkasenkaan kansa saa hajua moisesta keräyksestä niin kaikki aseet katoaa välittömästi. Ja poof, miljoona laitonta asetta; tiiä mitä saattas tapahtua >:)
- Et sitten älypää
älyä sitä että näköjään niillä laillisillakin aseilla laittomuuksia 'harrastetaan'. Hyvänä esimerkkinä tuo Perhon roskaväen puuhat.
Et sitten älypää kirjoitti:
älyä sitä että näköjään niillä laillisillakin aseilla laittomuuksia 'harrastetaan'. Hyvänä esimerkkinä tuo Perhon roskaväen puuhat.
Voisit tutkia sitä suhdetta paljonko laittomuuksia tehdään laillisilla aseilla ja paljonko laittomilla. Ja mitalit noille perholaisille olis pitäny antaa! Metsäpeurojen ydinalueilla ei yhtään sutta nyt tarvita ku kanta kutistuu koko ajan petopaineen ja sisäsiittoisuuden takia.
- sissipäällikkö
Kyllä aseet laitetaan niin sanotusti varmaan jemmaan ,jos niitä aletaan keräilemään
hyysäreitten toimesta, se on varma.- Joo, ei mahda
asialle mitään, jos onkin käynyt varkaita asekaapilla kun itse on ollut poissa kotoa...
- Tyypillinen vastaus
tyypilliseltä rikolliselta suomijuntti petovihaajalta/metsästäjältä.
- lukashi
VELLIPEPUT OIKEUTTA JAKAMASSA
Suomessa nämä kolmannen polven koirasuden jälkeläiset määrätään susiksi, toisin kuin Eurooppalainen määre, jossa vasta viidennestä polvesta susiksi muuttuvat.
Alle viidennen polven sekulit Bernin sopimuksen mukaisesti pyritään pikimmiten poistamaan susikantaa saastuttamasta.
Suomessa hyvät veljet puuhaa sekä korppi ei korpin silmää noki!- Vaikkakaan
Metsästyksen vastustajat eivät kykene sekulien likvidointia ymmärtämäänkään, siitä on vastustelijoiden aatteelle suurta hyötyä: sekulit pois ja susi säilytetään sutena.
Koiraihmisporsashan sekulin on luonut ja luontoon tuonut.
Heh heh, 12 hysteeristä sutta pelkävää apinaa. Hi hi hi.....märyperseet pelkäävät ja uikuttavat paniikissa. Huh ja heh, tuommoset velliperseet on häpeäksi koko yhteiskunnalle, heh heh.
- Hienoa, kun
kerrankin voi Susianalyytikon kanssa olla samaa mieltä.
Tuommoiset oikeuslaitoksen edustajat todellakin ovat häpeäksi koko yhteiskunnalle.
Siinä, missä yleiseurooppalaisesti viidennestä koirasusisukupolvesta alkaen otus määritetään sudeksi, Kokkolan istunnoissa jo kolmannesta!
Näin oikeuslaitos päätöksillään on tuhoamassa suden.Heh heh, kaikki voimme olle samaa mieltä siitä, jotta sinäkin olet mitä tyhmimmistä tyhmin pelkuriapina, säälittävä märyperse.
Susianalyytikko kirjoitti:
Heh heh, kaikki voimme olle samaa mieltä siitä, jotta sinäkin olet mitä tyhmimmistä tyhmin pelkuriapina, säälittävä märyperse.
Ei olla. Korjaa kannanottos.
- Judge Dredd
On siis totta,että rikollisia paapotaan. Vankilaan kuuluvat, nimet on tiedossa, näitä rangaistaan.
- $kaiku
No eipä näitä oikeudenkäyttäjiä tuosta tuomintaehdotuksesta koskaan vankilaan määrätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1711053Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv7910218- 474271
- 243972
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv353766Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h573659No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol413503Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni83476- 533193
- 422915