Jokioinen

koirat seis

Jokioinen on kumma paikkakunta. Siellä valtiontyönantaja on kulkenut työntekijöiden asunnoissa. Tosi outo. Suomen perustuslakia ei kunnioiteta.

5

1492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asuntotarkastaja

      Valtiotyönantaja, siis tarkoitat varmaan jotain sen edustajaako? Mistä tiedät että on käynyt? Ja onko ne asunnot sen työnantajan työntekijöilleen vuokraamia vai työntekijöiden omia asuntoja vai minkälaisia? Ja miksi olisi käynyt?

    • nostan

      Ylös

    • lumikuningas

      Niin, Jokioinen on kyllä kumma paikkakunta. Siellä valtion työpaikoilla pidetään vain suurmaanomistajia, yrittäjiä ja muita rikkaita. Tutkimuslaitoksessa sellaista henkilökuntaa, jolla ei ole mitään tekemistä tutkimuksen kanssa.

    • Anonyymi

      Tämä ohjelma huomautti, että sanonta syntisin ei olisi nykypäivää. Minulle syntisen on se joka ei noudata Raamattua, Suomen perustuslakia ja Suomen lakeja. Ihminen, joka nimittelee toista ihmistä tuntematta häntä, kulkee toisen omistusasunnossa ja varastaa tälle henkilölle kuuluvaa yksityisomaisuutta on syntinen.

    • Anonyymi

      Lisäsin tähän kommentin. Se on poistettu. Kun olin tulossa Jokioisille töihin Jokioisten vanha rouva haukkui minut jo ennen paikkakunnalle tuloani. Hän ilmoitti, että Jokioisilla minua ei tarvita. Heillä on työntekijät jo olemassa. Sitä samaa rataa jatkui koko työaika. Helluntalainen aloitti tutkimusaineistojeni siementen varastaminen. Hänen miehensä oli lähettänyt Jokioisten kevätrukiin siementä jollekin viljelijälle, joka laski lajikkeen kauppaan, joka ei mitenkään viljelyominaisuuksiltaan eronnut Jokioisten kevätrukìista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      262
      9839
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      184
      5584
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      159
      5179
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      71
      4848
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2409
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2259
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      305
      1893
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1577
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1541
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1143
    Aihe