Dragon Age Inquisition war table

Peli alkaa uhkaavasti lähestyä loppuaan ja war tablessa on vielä puuhaa vaikka kuinka. Häviävätkö nuo tekemättömät mappitehtävät pelin loputtua, vai voiko niitä tehdä vielä sen jälkeenkin? Ajattelin vaan, kun noiden pikkutehtävien suorittamiseen menee agenteilta monia tunteja...

Aukeaako peliin ylipäätään lisää "bonustehtäviä" kun varsinainen tarina on pelattu läpi?
4264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vastaan itse omaan kysymykseeni. Näköjään sinne jäi viimeinen war table tehtävä vielä rullaamaan pelin päätyttyäkin. Ilmeisesti kuitenkaan companion tehtäviä ei saa enää tehtyä tarinan päättymisen jälkeen. Mitään uutta tehtävää ei ilmestynyt läpipeluun jälkeen, mutta kesken jääneitä mosaiikkipalasten etsintöjä yms voi kyllä jatkaa vielä jos haluaa.

Nyt sitten vaan uusi kierros tämän loistavan pelin parissa! Edellinen mentiin maagien puolella, että josko nyt sitten katsoisi vielä tuon templareiden näkökulman asiaan.

Äänestä

Hyvä peli! Ensin pelasin pelin Xbox 360:llä ja siinä maagien puolella miespuolisena ihmisroguena. Aseina oli tuplatikarit. Hyvin meni ja ei pahempia grafiikkaongelmia yllättävää kyllä. Tunteja meni pelikertaan 129 tallennuksien mukaan.

Sitten pelasin toisen kerran Xbox One:lla, kun sain sen hommattua tuossa. Nyt pelasin Templareiden puolella ja miespuolisena ihmissoturina. Aseina perinteinen miekka ja kilpi. Grafiikka oli loistavaa ja peli oli upea. Lähes uusi kokemus, kun tein täysin erilaisia valintoja kuin ensimmäisellä kerralla. Tunteja kului 112 tällä kertaa.

Bugeja pelistä löytyy silti vielä. Darkspawnien ilmestymisestä vastuussa olevaa Severistä en voinut vangita ja tuomita Skyholdissa, koska en löytänyt häntä mistään. Kartalla löytyy paikka missä hänen pitäisi olla, mutta ei ole. Se tehtävä siis on buginen. Muuten ihan ok toimii.

Hyvä peli! Nyt sitten pitäisi keskittyä Fallout 3:en kun sain sen viimein hommattua GOTY editionina eli Game Of The Year -edition, joka sisältää kaikki lisäosatkin. Siihen menee varmaan sitten seuraavat 100 tuntia. Mut mitäpä siitä! Loistopeli sekin ja Fallout 4 on tulossa joten cool!

Äänestä
  • Se oli Servis se hemmo itseasiassa, jota ei löydy mistää...moka. :D Mutta joo, pelissä on tuollainen bugi, joka joskus toimii joskus ei. Mulla ei ole se tehtävä toiminut koskaan.

    Äänestä

  • Servis, severis, mikä lie :D Mulla meni kanssa bugin takia hutiin tuo ekalla pelikerralla. Tyyppi oli kadonnut ja tajusin tämän liian myöhään. Tokalla pelikerralla sain onnistumaan, kun netistä vähän vakoilin ohjeita. Tämähän siis oli se tehtävä siellä hietikolla yksissä raunioissa, jollen nyt väärin muista. Eli, kannattaa tallentaa juuri ennen raunioihin menoa. Sitten vaan porukka nurin sieltä ja etsimään tämä kyseinen kaveri, joka makailee siellä jossain raunion sisällä/päällä. Se on ainoa, joka antaa vaihtoehdon puhua. Jollet pääse puhumaan kaverin kanssa, tai et löydä sitä ollenkaan, niin ota uudestaan tallennuksesta. Mulla onnistu yhellä uusinta latauksella.

    Sen dragon tomen, vai mikä olikaan nimeltään, etsiminen meinasi myös olla epätoivoista. Hain sitä tyhmänä sieltä ulkopuolelta kun en tajunnu, että sinne raunioihin oli avautunut pääsy. Ekan kerran olin niillä ovilla käynyt liian aikasin, ni ne ei vielä päästäny sinne, mistä tämä tome löyty.

    Jos Dragon Age Inquisitionia pelatessasi olit onnesta soikeana, kuten minä, niin suosittelen ehdottomasti pelaamaan myös Witcher 3:n. Itsellä on uusin noituri työn alla ja voi kyllä, tämä on jotain vieläkin mahtavampaa! Kyllä viimeinen puolisen vuotta on todella hemmotellut roolipelaajia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Utelias... kirjoitti:

Peli alkaa uhkaavasti lähestyä loppuaan ja war tablessa on vielä puuhaa vaikka kuinka. Häviävätkö nuo tekemättömät mappitehtävät pelin loputtua, vai voiko niitä tehdä vielä sen jälkeenkin? Ajattelin vaan, kun noiden pikkutehtävien suorittamiseen menee agenteilta monia tunteja...

Aukeaako peliin ylipäätään lisää "bonustehtäviä" kun varsinainen tarina on pelattu läpi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu