Honda TRX500FPE -mönkijä , mitä muutoksia tehtävä?

Wanha aloittelija

Käyttö ei huvittelukäyttöä. Vaan puita metsästä lähinnä. Pohjapanssari? renkaiden koko? en tiedä en ol ekoskaan ajanut mönkijällä joten aivan hukassa koko asiasta.
Lyhennettyä välitystä? Myyjä liike tekee?

3

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Wanaha aloittelija

      27x10x12 miksi nuo vaihdetaan alkuperäisen tilalle? Halkaisija suurenee jaksaako enää vetää hitaasti tukkia? ettei välitys kasva liian isoksi?

    • ygftd

      27-tuumaisilla sopiva maavara, eikä välitys silti muutu liian nopeaksi. Pohjapanssari ja vinssi ilman muuta,, ilman panssaria metsään ei kannata mennä mönkkäriä särkemään.

    • Onko olemassa sellaista tee se itse pohjapanssaria mönkkäreihin kun katsoo myytäviä malleja niin melkeen on hinnat 500€ molemmin puolin oli sitten muovia alumiiniä tai peltiä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      299
      11121
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      28
      3167
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      78
      3033
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      95
      2731
    5. 89
      2601
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      154
      2301
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      270
      2196
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1471
    9. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1435
    10. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      135
      1350
    Aihe