Antti auttaa?

Metaxa*******

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1421393110442.html

Löytyykö sosiaalidemokraateita ratkaisu Hannullekin? Vai ovatko sosiaalidemokraatit ”miehittäneet” avainpaikat, saadakseen ainoastaan itse nauttia hedelmistä, joita yliveroina palkansaajilta ja eläkeläisiltä keräävät?
Jopa rahaministeri Rinne ”vitsaili” taannoin, että ”Rinne lupasi, että SDP vaatii vaaliohjelmassaan yksinasuvien ja omaishoitajien aseman parantamista.”

http://yle.fi/uutiset/valtiovarainministeri_antti_rinne_arvostelee_mediaa_epareilua_uutisointia/7729780

Tuo Antin ”vaatimus” menee samaan sarjaan, kuin Urpilaisen 100 000 työpaikkaa.

http://riikkasoyring.puheenvuoro.uusisuomi.fi/184629-hei-vartiainen-olis-kysyttavaa

Ei ole mikään ihme, että omaishoitajat(kin) ovat jättäneet demarit syöksyynsä, kun Omaishoitajat ja Läheiset-liitto ”ykkösnyrkkinsä” Anneli Kiljusen suulla ”arvioi” omaishoitajien säästävän yhteisiä varojamme jopa ”Arvion mukaan omaishoitosopimuksen turvin omaistaan hoitavat 40000 ihmistä tuovat kunnille noin 1,3 miljardin euron säästön. Vastaavasti kaikki 300000 suomalaista omaishoitajaa säästävät jopa 3 miljardia euroa julkisen sektorin kuluja.”

http://www.hameenkaiku.fi/kaakon-kaiku/kkblogit/anneli-kiljunen/16212-anneli-kiljunen-satsataan-omaishoitoon

Jos kansalaiset haluavat tietää, mihin nuo omaishoitajien yhteiskunnallemme tuottamat miljardiluokan säästöt menevät, niin ne menevät maahanmuuttajien keskiluokkaisen elämän ylläpitoon ja jos jokunen sentti jää ylimääräistä, niin loput sitten ”ryypätään yhdessä” :-)

2

172

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 309€/kk

      Liiton virkoihin pääsee oikean värisellä jäsenkirjalla, patalaiskoja akkoja joita ei vähäänkää kiinnosta omaishoitajien toimeentulo ja jaksaminen, meille riittää ylevät korulauseet ja tyhjät lupaukset.
      Paljonkohan liiton henkilökunta kuittaa kokouspalkkioina ja palkkoina?

      Haistapa.skan liitto

    • Metaxa*******

      Ellei "Antti auta", niin sitten pitää kääntyä sellaisen henkilön puoleen, joka taatusti auttaa.

      http://marirantanen1.puheenvuoro.uusisuomi.fi/184747-6955-paivaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      1877
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1270
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      99
      1011
    4. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      894
    5. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      888
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      62
      716
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      32
      612
    8. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      68
      518
    9. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      12
      505
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      501
    Aihe