http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1421393110442.html
Löytyykö sosiaalidemokraateita ratkaisu Hannullekin? Vai ovatko sosiaalidemokraatit ”miehittäneet” avainpaikat, saadakseen ainoastaan itse nauttia hedelmistä, joita yliveroina palkansaajilta ja eläkeläisiltä keräävät?
Jopa rahaministeri Rinne ”vitsaili” taannoin, että ”Rinne lupasi, että SDP vaatii vaaliohjelmassaan yksinasuvien ja omaishoitajien aseman parantamista.”
http://yle.fi/uutiset/valtiovarainministeri_antti_rinne_arvostelee_mediaa_epareilua_uutisointia/7729780
Tuo Antin ”vaatimus” menee samaan sarjaan, kuin Urpilaisen 100 000 työpaikkaa.
http://riikkasoyring.puheenvuoro.uusisuomi.fi/184629-hei-vartiainen-olis-kysyttavaa
Ei ole mikään ihme, että omaishoitajat(kin) ovat jättäneet demarit syöksyynsä, kun Omaishoitajat ja Läheiset-liitto ”ykkösnyrkkinsä” Anneli Kiljusen suulla ”arvioi” omaishoitajien säästävän yhteisiä varojamme jopa ”Arvion mukaan omaishoitosopimuksen turvin omaistaan hoitavat 40000 ihmistä tuovat kunnille noin 1,3 miljardin euron säästön. Vastaavasti kaikki 300000 suomalaista omaishoitajaa säästävät jopa 3 miljardia euroa julkisen sektorin kuluja.”
http://www.hameenkaiku.fi/kaakon-kaiku/kkblogit/anneli-kiljunen/16212-anneli-kiljunen-satsataan-omaishoitoon
Jos kansalaiset haluavat tietää, mihin nuo omaishoitajien yhteiskunnallemme tuottamat miljardiluokan säästöt menevät, niin ne menevät maahanmuuttajien keskiluokkaisen elämän ylläpitoon ja jos jokunen sentti jää ylimääräistä, niin loput sitten ”ryypätään yhdessä” :-)
Antti auttaa?
Metaxa*******
2
169
Vastaukset
- 309€/kk
Liiton virkoihin pääsee oikean värisellä jäsenkirjalla, patalaiskoja akkoja joita ei vähäänkää kiinnosta omaishoitajien toimeentulo ja jaksaminen, meille riittää ylevät korulauseet ja tyhjät lupaukset.
Paljonkohan liiton henkilökunta kuittaa kokouspalkkioina ja palkkoina?
Haistapa.skan liitto - Metaxa*******
Ellei "Antti auta", niin sitten pitää kääntyä sellaisen henkilön puoleen, joka taatusti auttaa.
http://marirantanen1.puheenvuoro.uusisuomi.fi/184747-6955-paivaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee833265Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."372074Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1691850Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?3041403Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki351308- 1131254
Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin931229En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711110Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.1201094- 281071