Kertokaa millainen on työkuvanne? ja tuntipalkkanne?
Millaisia työvaiheita pitää yleensä hallita että palkka olisi 15eur/tunti? tai enemmän..
(176,1 x 15€/h=2641 eur/kk, työaika 40h/vko) tai
(165,8 x 15€/h=2487 eur/kk, työaika 37,5h/vko)
Metallimiehet, joilla palkka 15€/tunti(2641eur/kk) tai enemmän..
7
419
Vastaukset
- paskapuhetta niin
Kuvien lukeminen, itsenäinen työskentely, eri materiaalien hitsaus ynnä muu työstö, tarkkuus, nopeus, laatu yms. jne blaa blaa blaa...
En edes itse noita ns "metallihommia" tee..
Mutta tuossa varmaan tärkeimmät, vaikka nuokin hallitsee, niin useimmat "metalli" kusipääyrittäjät tarjoavat joitain max 12 euroo tunnille..
Täysin tuulesta temmattuja tuollaiset "metallimiehen" ansiot, todellisuus on jotakin ihan muuta.- näimää
Tuo 12e/tunti on apupojan palkka teollisuudessa. Mulla 17,25e/h ja siihen tuotantopalkkiot jokaa kk. Ne vaihtelee 2,2-5,00e välillä/tunti eri kk.Homma päivätyötä.
- SelviätKyllä
Joissakin paikoissa voi mennä monta vuotta ennenkuin palkka yltää tuohon 12 soiroon tunnilta. Kaupan kassallakin tienaa käsittääkseni enemmän ja porrassiivoojana.
- 2332
Teollisuusputkisto hitsaus. Tig, puikko, täytelanka ja mig. Itellä on minimi palkka sen 18.10€ lisät
Työ on lähinnä putkien asentamista ja hitsaamista eri voimalaitoksilla.- esavo
Mag-hitsausta peräsuoli pitkänä 5- vuotta kokemusta 12€/h.. Palkat pysyy alaalla kun melkein jatkuvat yt:t päällä, jos ei kiinnosta niin voi mennä pois.
- pitkäsorvimies
cnc sorvari kahdella traubin pitkäsorvausautomaatilla. iso yritys (100 ) etelä suomessa. abauttirallaa 3500-3800e/kk lisineen päivineen. enemmänkin voisi olla..
- kädestäsuuhun
eikös tuossa jo ole ruuhkasuomenlisää ihan reilusti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 162356
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70897Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135828- 45821
- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44735Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164722Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130673