Halpis vauvan vaatteista

Elämä on

_Mikä on halpis merkeistä laadukkain?_ H&M, Lotta&Lassi, Tutta, Name It ja mitä muita niitä onkaan? Onko kokemksia Lindexin/KappAhlin vauvan vaatteista?
Vauva aikana en varmaan satsaa vaattesiin niin paljoa, tosin sitten kun lapsi on isompi ja vaatteet mahtuvat päälle pidempään. Ulkovaatteisiin ja kenkiin satsaan tietenkin aina.

2

105

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemuksua

      Lindex ja kappahl hinta/laatusuhteelta ok. Tutta ollut enempi meillä pettymys.. bogi myös meillä ihan hyvä ollut.

    • vauvelinpar7

      Vauvalle kannattaa ostaa kirpputoreilta vaatteet ym.tarvikkeet.Sieltä saa suht edullisesti hyviä ja laadukkaitakin vauvan vaatteita.Ne on jo moneen kertaan pestyjä , myrkyt sun muut aineet mitä nykyisin vaatteiden valmistuksessa käytetään,on jo vähentyneet.Itse ostaisin vauvan lakanat,peitteet ja kaikki muut tekstiilit myös käytettyinä.Pesu ohjeiden mukaan ja ei muuta kuin käyttöön.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      134
      3060
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1630
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1354
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1041
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1022
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      954
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      897
    Aihe