Nettiyhteydet

somettaja1000

Kannattaako ostaa prepaid sim-kortti Nykistä viikon lomalle? Onko ilmasia WiFiä julkisissa paikoissa, kahviloissa jne...Ainakin hotellissa on.

5

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nyc2

      Ilmainen Wi-Fi löytyy ainakin jokaisesta Starbucks -kahvilasta!

      • liksjdlödsjöj

        Melkein jokainen baari, kahvila, pikaruokapaikka antaa ilmaisen Wi-Fin käyttöön.


    • NuevaYork

      Itse olin juuri hiihtolomalla Nykissä ja omalle kohdalle osui hotelli ,jossa ei ollut ilmaista Wifiä.. Kaupungilta löytyy hyvin verkkoja. Niitä oli mm. MadisonSquareGardenissa, tavarataloissa (Macys ja J.C.Pennys) sekä ketjuissa (Starbucks ja BurgerKing). Ei kannata ostaa omasta mielestä pre-paidia.

    • Käynyt

      Hyvin on verkkoja, mutta itsellänikin kokemusta NY:ssa hotellista, jossa ilmainen verkko oli vain julkisissa tiloissa. Samaan olen törmännyt muuallakin USA:ssa. Seuraavalla kerralla ajattelin ottaa pre paidin, jos löydän sopivan.

    • LAKim

      You won't find a free internet at hotels because that is how they make money. Walk across the street to have breakfast at McDonald's and you have a free internet access. Like somebody said earlier Starbucks and other coffee shops usually have free internet these days. You can buy a SIM card for a month for $45 which includes unlimited local calling (USA and Canada) texting and internet. It also includes calling landlines in Finland for about 200 minutes per month and 100 minutes if you call cell phones in Finland. Go to www.gosmartmobile.com and see oyurself. Hope this helps.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      119
      3984
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3305
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      67
      1927
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      219
      1381
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1292
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      226
      1042
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      765
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      706
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      706
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      695
    Aihe