Vanhoja kirjoituksia kyllä löytyy, ajattelin kysellä tämänhetkistä tilannetta yleensäkkin Imatran kirppisten suhteen. Millaiset pöytävuokrat missäkin? Pitäis saada varasto tyhjennettyä roinasta eikä kaikkea jaksa Tori:lle laitella.
KiAn kirppis
samaru1
7322
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
KIAN kirppis on IMATRAN PARAS----------- vie sinne !
pöydät voi olla halpoja, tai ilmeisesti onkin. tämän voi päätellä siitä, että muutamassa pöydässä ihan samat tavarat vuodenkin verran roikkuu. no syynä tietty myyjä, joka ylihinnoitellut roinaa (eihän se tyhmä ole joka pyytää, vaan se joka maksaa...) mutta siis jos pöytää kannattaa vuoden verran pitää.
yksi ongelma näkyy myös, että ottavat myyjäksi kenet tahansa. muutaman kerran kun joku käy, ja siellä vaan rikkonaisia lumppuja ja loppuun luettuja kirjoja myynnissä (kuuluisi UFF:n laatikkoon tai paperinkeräykseen), niin helposti tulee paikalle sellainen maine, ettei siellä ole mitään ostettavaa. sitten asiakkaat rupeaa käymään toisaalla.
KIIA KIRPPIS IMATRAN TASOKKAIN jonka huopmaa jo asiakasmäärästä joka on joka päivä mittavan suuri.
Vilkas paikka ja tavara vaihtaa nopeasti omistajaa..
- SUOSITTELEN .
minä pakkasin tavarat autoon ja vein lpr:n kirpalle, siellä on enemmän ostajia. Tein viikossa 540€:n tilin.
Vai niin....en koskaan vie sinne tavaroitani kallis kuin mikä ja vielä siitä vähästä mitä jää asiakkailta varastamatta niin kirppis ottaa vielä myynnistä 3%....mitään ei jää käteen ja on muuten erittäin siivoton paikka...siellä ei myyjät kohentele mitään itse pitää joka päivä lentää siellä eikä sekään riitä.Pöytä on aina kaaoksessa ja astiat säretty...mullakin arabian lautaset rikki....jess jesss!!!!
KIIRA-KIRPPIS ON IMATRAN TASOKKAin mesta...
osmojen tiloissa toimintaa vetää ammattihenkilökunta...
nimierkki " kyllä kannatti " varastelee joka kirppiksellä missä käy...nyt on ottanut varaslistalle jo LPR:n