Kertoisitko kokemuksiasi Pakasai Resort hotellista.
Pakasai
6
265
Vastaukset
- hinta laatu ei hyvä
Kuluneet huoneet, suihkun kaivo ei vetänyt kunnolla, yrittivät korjata ja korjasivat niin että ottivat hajulukin pois. Loppuloma kylppäri haisi. Olisi odottanut parempaa tasoa neljän tähden hotellilta. Allas alue ok. Paremmissa kolmen tähden hotelleissa Thaimaassa asuneet.
- NicolaosNenn
Hirveä loukko! Henkilökunta puhelimiensa kimpussa sen sijaan että palvelisivat. Huoneessa haisi home (muka hyönteismyrkkyä). Respa ei hoitanut luggageboyta vaikka sovin ed iltana. Ruoka täyttä paskaa, kuivettunutta riisiä ja kaksi kanansiipeä. Eivät puhu englantia. Eivät ymmärrä mitään, löylynlyömiä koko sakki. Puheesta ei saa selvää, kun se ärrä puuttuu ja paljon muutakin.
Olin sopinut että aamupalan syön huoneen laskuun - olin 6 yötä - 4. aamuna tyttö tuli häätämään mua pöydästä kaikkien kuullen ja nähden saatana. Ei tiedetty mitään mun sopimuksista. Maksoin samana iltana kaiken pois enkä todellakaan käyttänyt heidän palvelujaan.
Kysyin hierontaa, olisi maksanut 800 pattia. Aloha massagessa sama 350.
Todella surkea NELJÄN tähden hotelli. Muka joku haistapaskan vihreä hotelli hyi helvetti. Kuitenkin muovia joka paikassa. Kiinalaisia yhden yön yöpyjiä hirveät määrät.
Siivous ei toiminut, ei pesty kahvikuppia ja laseja siis huoneissa, vessapaperia ei tullut lisää, kaikesta piti sanoa erikseen niille pölvästeille, jotka eivät kielitaitoista tajunneet mitään.
Allasbaarista toisessa päässä pyysin drinkki listaa. Kundi heilutteli ehkä neljän metrin päässä että täällä on. sanoin että tuo se tänne. Vastahakoisesti toi. Muille listaa käytiin näyttämässä heidän lepotuoleillaan. Surkea Happy Hour - todella yhdestä drinkista tehtiin kaksi. Jaettiin siis viinamäärä kahteen lasiin vai ja blandikset siihen sitten. Kyllähän laukussa pitää alkoholin maistua.
Älkää kukaan missään nimessä menköön tähän Pakasaihin! Minulla vielä huone ihmemajassa noin sadan askelman päässä, DeLuxe-huoneessa muka. Patja kova ja kaikkialla haisi. Näköala huoneesta hyvä mutta kuka sinne nyt samaa näköalaa jumittaa katsomaan viikoksi!
Ao Nang on tosi surkea mesta muutenkin.- HappyHourHirveäLoukko
Voi vittu että palstalle on pesiytyny hörhö joka nyt keksi ajankulukseen kaivaa pari vuotta vanhan ja lopun voi lukea.
Mikset nyt rakentanu tarinaa lerpasta ja aviomiehestäs ajankulukses? - Aviomies8356
Voisiko tästä kopsata hieman muunnellusti asiakas-arvostelua Ravintola Helmeen, mitä mieltä 2010?
- Roskapesä
Koko ao nangin alue on tosi surkea,huonot rannat ja meluisa tunkkainen pääkatu. Ei yhtään mitään. Veneellä lähdettävä joka päivä jos meinaa uimaan päästä. Nopparatin ranta aivan ala-arvoinen uimiseen. Tätä kohdetta ei kannattaisi mainostaa yhtään missään. Kamala .
- Khopkhunkhaa
Olen samaa mieltä Roskapesän kanssa. Nopparatissa olisi pitänyt kävellä kai kilometri vedessä, että olisi voinujt uida. Se toinen ranta oli hieman parempi, mutta sielläkin tietysti osuin polvineni kiveen. Mulla hotellissa kyllä uima-allas, mutta pidän luonnonrannoista.
Ravintolaa, surkeaa ruppanaa ravintolan perään pääkadulla (muita katuja ei juuri olekaan), ja kumma kyllä kaikilla ravintolanpitäjillä suomalainen tyttöystävä Suomessa ... tilasin rapupataa ja se oli varsinainen esitys. Kuivia ravunjalkoja, joista varmaan keitetty jo rapuliemi.
Ruoka surkeaa jokaisessa paikassa etkä saa sitä mitä tilaat, vaan jotain mitä ne pölvästit haluaa tuoda pöytään. Kun kielitaitoa ei ole ja r-kirjain puuttuu. Vaikka näytät listalta että tämä näin numero vaikka 15, niin saat jotain aivan muuta. Sitten ei kannata edes pyytää vaihtoa tai palauttaa, selvittää asiaa, koska ne vaan hymyilee ja sanoo jesjes. Joskus jopa solisoli.
Pääkadulle rakentavat jonkinlaista jalkakäytävää laittamalla laattoja peräkkäin. Eivät taida pysyä.
Madam, madam, huutelevat koko ajan. En enää edes viitsinyt reagoida. Paska paikka kaikin puolin,
Oppineet vielä länsimaisille huonoille tavoille. Menin tilaamaan venematkaa, yritin kysellä. Ei toiminut, paitsi hinnan kohdalla. Puhuin eräästä paikasta. Likka sanoi että katso puhelimestasi. Hänellä oli Google auki puolen metrin päässä. Otin sitten toisesta paikasta, joka palveli. Kysymykseni ei ollut vaikea.
7/11-kaupassa sait heti pari myymäläapulaista kylkeesi kiinni. Katsovat ettet nyt varmasti varasta mitään. Itse olen 5-kymppinen enkä varastele. Ilmeisesti reppureissaajat ovat tämän maineen luoneen aikaan, pöllineet kaupasta ruokaa.- Ahdistavaa ostaa ja katsellakaan mitään, kun koko ajan seurataan. Kaupassakaan ei voi kysyä mitään tuotteista, jotka thain kielisin tekstein. Koska kauppias vain hymyilee tai nauraa ja menee eteenpäin, kun ei ymmärrä eikä edes yritä ymmärtää ja auttaa turistia.
ÄLKÄÄ MENKÖ AO NANGIIN! Petytte vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4908561Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205852Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2734828Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584635Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s714166Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723778- 901718
- 991272
- 47889