2005

Ja näinhän siinä tulee käymään:

Kuljettajat:
1.M.Schumacher 112
2.K.Räikkonen 97
3.R.Barrichello 80
4.J-P.Montoya 79
5.M Webber 63
6.G.Fisichella 58
7.F.Alonso 47
8.A.Pizzonia* 31
9.F.Massa 18
10.R.Schumacher 16

Tallit:
1.Ferrari 192
2.Mclaren 176
3.Renault 105
4.Williams** 94
5.Toyota 27

*Mikäli Pizzonia saa paikan Williamsilta
**Mikäli Pizzonia ajaa Williamsilla
4185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Muuten uskottava veikkaus, mutta mihin unohtui päättyneen kauden toiseksi paras kuski Button ja tallinsa bar? Et kai usko itsekään että bar tippuu tallipisteissä kakkossijalta jonnekin tojotien alapuolelle?

Saa nähdä miten hyvin McLaren pystyy hyödyntämään perjantai-harjoitusten ylimääräisen auton. Siis edun jota tarjotaan häntäpään talleille =o

Äänestä
  • ...parhaillekin.

    Ja tässä siis pisteet korjattuna:

    Kuljettajat:
    1.M.Schumacher 106
    2.K.Räikkönen 91
    3.R.Barrichello 75
    4.J-P.Montoya 74
    5.J.Button 61
    6.M.Webber 52
    7.G.Fisichella 47
    8.F.Alonso 44
    9.T.Sato 38
    10.A.Pizzonia* 25

    Tallit:
    1.Ferrari 181
    2.McLaren 165
    3.BAR 99
    4.Renault 91
    5.Williams** 77

    * Mikäli Pizzonia saa paikan Williamsilta
    ** Mikäli Pizzonia ajaa toista Williamsia

    Äänestä

Turhaa haihattelua kuvitella että Kimi Räikkönen pystyisi pääsemään mm-sarjassa toiselle tilalle. Vaikka McLaren olisikin nopea, se on kuitenkin niin epäluotettava että valtava määrä pisteitä menetetään sen takia. Turhaa kuvitella että ne onnistuisivat parantamaan luotettavuutta, sillä autot olivat 2004 epäluotettavia, ja mitä ilmeisimmin ne ovat sitä myöskin 2005.

Veikkaanpa että McLareneilla ei päästä ollenkaan kärkivauhtiin kauden aikana.

Äänestä

Itse veikkaisin Buttonia jopa toiseksi (Schumi ykkönen) ja Barri sitten kolmanneksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Orfeus kirjoitti:

Ja näinhän siinä tulee käymään:

Kuljettajat:
1.M.Schumacher 112
2.K.Räikkonen 97
3.R.Barrichello 80
4.J-P.Montoya 79
5.M Webber 63
6.G.Fisichella 58
7.F.Alonso 47
8.A.Pizzonia* 31
9.F.Massa 18
10.R.Schumacher 16

Tallit:
1.Ferrari 192
2.Mclaren 176
3.Renault 105
4.Williams** 94
5.Toyota 27

*Mikäli Pizzonia saa paikan Williamsilta
**Mikäli Pizzonia ajaa Williamsilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu