sonetum oy ?

Terve onko kenelläkään kokemusta sonetum oy:stä?? Kyseisestä firmasta ei netistä löydy melkeempä mittään, mutta jotain hämärää olen kuullut kyseisestä firmasta.
5116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Inside tietoa! Tätä Yritystä vastaan on menossa kattava esitutkinta poliisin toimesta. Kohta alkaa tippumaan päitä että ropisee.

Äänestä

Kyseessä on ns. päämies firma. Eli Sonetumilla on jälleemyynti sopimuksia useammankin tuotteen/palveluntarjoajan kanssa, jotka välitetään sitten alihankkijoille kuten Nord Voice, Ekmotek, EK Projekti Konsultointi, North Sales, Voice Group, Eira.

Edellinen viesti viittasikin niin yhtiö on rikkonut sopimuksia usean palveluntarjoajan kanssa ja nämä tapaukset ovat menossa oikeuteen, joka tietää koko ketjun loppumista! Suosittelen siis välttämään edellä mainittuja, koska töitä ei ole enää kohta.

Äänestä
  • "Edellinen viesti viittasikin niin yhtiö on rikkonut sopimuksia usean palveluntarjoajan kanssa ja nämä tapaukset ovat menossa oikeuteen, joka tietää koko ketjun loppumista!"

    Kiitos infosta. Jotenkin raivostuttaa kun itse haluaisin (taas) kokeilla telemyyntityötä mutta sitten kun katsoo netistä infoa eri firmoista niin kaikenlaista kakkaa ja ongelmia on. Pelkotila kun on se että pääset töihin, palkka on mitä sattuu ja myytävä tuote voi olla sellainen että tulee huijaamisen maku jne. Ja sitten et voi irtisanoutua koska saat palkkioksi työkkäristä karenssin. Sellainen olisi hieno juttu että työtön voisi kokeilla provisiotyötä ja irtisanoutua ilman sanktiota. Mutta eihän se näin tule menemään.

    Äänestä

  • Sairasta miten sekavaa, onks tää joku "emo" yhtiö ? Eikö yritysten pitäisi palkata työntekijät oikealla nimellään?

    Äänestä

  • Emoyhtiö kuvaa hyvinkin tätä. Yritys ikään kuin myy markkinointi palveluna telemarkkinointi kampanjan toteutusta asiakkailleen eli sähköyhtiöille, d-vitamiinin valmistajille jne. siinä missä toiset yritykset myyvät adwords kampanjoita asiakkaille. Tässä nettimainoksen sijaan mainoksena toimii sinisilmäinen nuori "myyjä" joka on taivaat lupailemalla puhuttu "töihin". Totuus on se, että "myyjän" arvo yrityksessä on vain ja ainoastaan soittojärjestälmän käyttäjä ja spiikin lukija asiakkaalle, jotta "pomot" itse eivät sitä joudu tekemään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Soyr.I.ng kirjoitti:

Terve onko kenelläkään kokemusta sonetum oy:stä?? Kyseisestä firmasta ei netistä löydy melkeempä mittään, mutta jotain hämärää olen kuullut kyseisestä firmasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu