Itse en ole Leena Lehtolainen-fani, mutta kyllä hän hyvin kirjoittaa.
Viime vuosina noita uusia (nais)dekkaristeja on ollut tapana mainosjutuissa verrata Leena Lehtolaiseen tyyliin "jos pitää Leena Lehtolaisesta pitää tästäkin".
Tuollainen on typerää, koska se leimaa uuden kirjailijan aivottomaksi klooniksi.
Tästä jo Stephen King kirjoitti varoituksen sanaa.
Täysin älyttömiä ovat myös väitteet, että Leena Lehtolainen olisi saanut haastajan joistakin uusista (nais)kirjailijoista!
Leena Lehtolainen
Suppissoppa
1
134
Vastaukset 1
- Jotainuuttakiitos
Mikään ei ole niin tylsää dekkareissa, kuin kaavamainen toisto, tapa kirjoittaa jatkuvasti liian samantyyppisiä dekkareita. Se ei herätä lukuintoa, että kirjailijan tunnistaa kirjoitustyylistään ja sen perusteella arvaa mitä kansien välistä löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3551491- 1141216
- 1171097
- 116861
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22847- 111822
- 18470
- 40468
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i93451- 36423