HPK hajoaa käsiin

Hajotkaa

24

445

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hpk kaatuu Yes !!

      Eiköhän Rautio ja Kiemunki ja Vekka ja tietenkin Isosuo laita hieman rahaa kaupungin nimessä HPKlle. Onhan kaupunki tukenut HPKta omien kaupunkiyhtöiden kautta kuten Innopark

    • Tärkein Brändi Oy

      Kohtahan HPK on osakeyhtiö, jonka kaupunki omistaa, joten rahan pumppaaminen voi alkaa ilman että Ilkkalat ja muut perskärpäset pääsevät väliin.

    • Haamujengi

      Eiköhän laiteta noi loputkin mätänevät lihat rahoiksi ennku kausi loppuu. Myydään kaikki ja tilalle ens kaudelle jotain kehäraakkeja ja ylijäämä pelaajia pitkin maakuntia. Jukka Jalosen aikaan oli samanlaista peluria kun nytkin, nyt ei vaan olla muutamiin kausiin saatu sakista irti sitä mitä siellä olisi. Menestyvä joukkue tarvii vain muutaman palan palapelistä, jotta onnistuu. Tällä hetkellä Hpk:ssa palapeli on todella levällään ja menestymisen mahdollisuutta ei ole. Ennen oltiin "ikuinen" pronssijoukkue, nyt ollaan se joukkue, joka täydellisesti onnistuessaan saa runkosarja sijoituksen 10. Pudotuspeleissä ei mahdollisuutta minkäänlaista mitalipeleihin. Kaudesta toiseen, ennen oltiin "aina" neljän parhaan joukossa, nyt ollaan AINA tilanteessa, että seura ja johto luovuttaa kesken kauden. Todellakin toivon, että ensikaudella, HPK on se, joka on peränpitäjä, eihän sillä ole väliä, menestyykö, kunhan kausi ajetaan vain läpi. Ei ole pelkoa putoamisesta alempaan sarjatasoon, siksi ei tarvitse rakentaa menestyvää joukkuetta. Hämeenlinnassa nykyään huhtikuusta elokuuhun rakennetaan joukkuetta jopa hyvällä ammattitaidolla, mutta syksyllä ei olla hereillä, jos joukkue tarvitsee jotain, vaikkapa vahvistuksia. Muissa joukkueissa on pelaajaliikennettä, Hpk:ssa on ovet tulo puolella lujaa kiinni. Jos joulukuussa, olisi väkisin metsästetty 2 Eric Fehrin kaltaista voimakasta punnertajaa ja sellaista joka tekee ne tarvittavat maalit, niin kaikki näyttäisi hyvältä. Mutta liigaa Hpk on pelannut nyt 42 kierrosta ja VAIN NELJÄ KERTAA on joukkue tehnyt varsinaisella peliajalla enemmän kuin 3 maalia, niin jokainen maallinenkin tajuaa, missä mättää että pisteitä ei tule ja sijoitus on surkea. Ja kun nyt seurasta on tulossa yhtiö, niin todellakin rahat pitää pumpata jostakin joka kausi, koska ennemmin tai myöhemmin edessä on KONKURSSI. Ja tällä menolla se ei ole ihan kaukana. Menestyvä joukkue saa katsomoon maksavia asiakkaita, joita tarvitaan, ellei rahoitus ole todellakin kunnossa ja voi pelata vaikka tyhjälle hallille. Vertauksena KHL joukkue moskovasta, halliin mahtuu 5500 katsojaa, tuolla määrällä moskovan joukkue ei rahallisesti pyöri ja tuskin tuottaa edes voittoa. Tunnetusti venäjällä on rahaa, mutta meillä suomessa ja hämeenlinnassa on vain synnycar centerin muisto toteemi keskellä ei mitään pystyssä!Piste.

    • Fudari KL

      Pravdan ei kerro mitään. Paitsi juuri kehui kuinka hyvin h-veljien HPK pelaa ja otteluissa on niin paljon ihmisiä.

      • 63nmu´3

        Kertoi myös tulossa olevista pelaajavahvistuksista tosin ei nimiä.


    • Pelastusvene

      No eihän se ole uutta että kerhoon tulee nippu nimettömiä. Ja kädettömiä. Pravda voi sanoo mitä vain. Sanoohan ne että peliki oli loistavaa. Vaikka olis ollu ihan paskaa. Yhtä kaikki uppoovassa laivassa.

    • 1384625

      Velkojat on kerhon kimpussa. Kun parhaat pelaajat myydään velkojia saadaa hiljemmaksi ja tavallaan HPK vahvistuu. Velkaa vaan on toivottoman paljon. Jos pikkulinnut tietää oikein tulee Oy- operaatiosta mahalasku.

      • Ei veronmaksajille!!

        Antaa kaatua koko paska, aloittavat sitten puhtaalta pöydältä. On huomioitava, että me veronmaksajat (veroeuroilla) ota centilläkään osaa!
        Yksittäiset henkilöt on eri asia. Nyt odotellaan Myllärin saaman sekasorron siivoamista ja tilalle pitää saada koulutettu henkilö!


    • hoki-idiootit

      Tosi fanit osake ostoksille heti kun anti alkaa. Myykää auto tai asunto-osake ja pelastakaa rakas Kerhonne sillä meidän veronmaksajien tuki loppuu!

      • Tärkein brändi Oy

        Kerho ostetaan kaupungin omistukseen sinun verorahoillasi. Mitä joudut veronkorotuksen takia myymään on ihan sinun oma asiasi.


    • spädä

      pimeetä sakkia täällä

      • Parhaiten sponsoroit

        Onko Maija Hassinen tulossa äijiin Myllykosken tilalle? Kuulemma toisi oman palkkansa mukanaan?


      • Nyt tarvitaan sella.....
        Parhaiten sponsoroit kirjoitti:

        Onko Maija Hassinen tulossa äijiin Myllykosken tilalle? Kuulemma toisi oman palkkansa mukanaan?

        Hämeen pöljä kerho tarvii nyt noita selluliitti Maijoja, maaliin!


    • Osake osinkoja

      Olisi kiva tietää mitä sillä saa, jos ostaa sitten Hpk:sta osakkeita?Saako sillä rahalla vain yhden präntätyn lapun muistoksi, että lahjoitti osakehinnan Hpk:lle? Joskus jos vaikka (mitä ei todellakaan tule tapahtumaan) Hpk tekisi esimerkiksi miljoonavoittoa, niin jaettaisiinko se omistajien kesken vai hukkuisiko rahat kirstulan mullan sekaan?
      --->(Osakkailla on oikeus osuuteen yhtiön tuottamasta voitosta osinkojen muodossa. Mikäli yhtiö puretaan, yhtiön varat jaetaan osakkaille. Oikeus osinkoon ja jako-osuuteen kuuluvat osakkaan varallisuuspitoisiin oikeuksiin. Myös ne riippuvat osakkaan omistamien osakkeiden määrästä.)

    • Jeesus tulee

      Osakeyhtiön on määrä varmistaa toimitusjohtaja Raution elanto, ei sinun. Kunhan ritaluoma saapuu tammikuun lopussa, vain häneen uskoneet palkitaan ostamassaan Kerhossa ruhtinaallisesti.

    • kanssa hpk;n

      Jessen ei kannata lähteä,ei muidenkaan. Jessellä vielä mahdollisuus mm-kisoihin ja kerholla hyvät mahkut. Tästä se kausi vasta alkaa. Tänään hpk voittaa ja huomenna kanssa.
      Tsemiä jätkät,lopettakaa mailanpuristaminen-nauttikaa.

    • Mis on mun lapa
    • keerrhooo

      Silti kerho voittaa.

      • Kumpaan maaliin

        Kärppien lainanahkoissa...


      • Dick Jortikka
        Kumpaan maaliin kirjoitti:

        Kärppien lainanahkoissa...

        Missä oli varaluistinten varaluistimet.


    • Unohtuko purkatkin

      Ei ammattilaisurheilussa saa unohtaa mailojaan mihinkään.

    • kerho tekee...

      Tänään hallille kannustamaan kerho voittoon, samat 4-2 tilattuna! Hyvä uutinen ettei Jesse lähde minnekkään,pienet saumat vielää mm-jengiin.

      • Huntti kiinni

        Kärpille satku, kerrointa en tiedä mutta toista kertaa se ei millekään kerholle häviä.


    • aslak nils stubido

      Onhan kerho voittanut keskinäisissä otteluissa enemmän et kyllä se jollekkin kerholle häviää ja toistamiseen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      4967
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3282
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      3019
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1757
    5. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      20
      1589
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1520
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      115
      1396
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      115
      1083
    9. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1079
    10. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      43
      1047
    Aihe