Yleinen väite on, että influenssarokotteet vähentäisivät kuolemia. Kriittisen analyysin mukaan influenssarokotteet mahdollisesti vähentävät riskiryhmien kuolleisuutta 4,6 %, mutta Suomessa asiaa markkinointiin H1N1-pandemian aikana, että teho olisi yli 50 %. On myös näyttöä siitä, että rokotukset voivat jopa lisätä kuolleisuutta.
Analyysit totesivat vuosien 2009-2010 rokotusten sivuvaikutuksista raskaana oleville, että nämä elohopeaa ja muita "terveystuotteita" sisältävät rokotteet aiheuttivat 4250 %:n nousun sikiökuolemissa. Sama tapahtui H1N1- rokotusten yhteydessä Suomessa, mutta se on asia, josta vaiettiin tyystin. Yhteydenottojen perusteella ymmärsin, että tilanne oli kaoottinen joissakin sairaaloissa.
Flunssarokotteet ovat tehottomia. Virukset muuntuvat koko ajan, joten täsmärokotetta on mahdoton valmistaa. Vaikka järjestelmä suorastaan pakottaa ihmiset rokotuksiin, ei siihen löydy mitään tieteellistä perustetta ellei sitten syitä haeta talouspuolelta. Myös riski- ja erikoisryhmien rokottamisesta ei ole apua. Rokotteet eivät tehoa alle 2-vuotiallla lapsilla, ei myöskään alle 5-vuotiailla lapsilla aikuisilla, vanhuksilla. Vanhusten parissa työskentelevän terveydenhoitohenkilöstön rokottaminen ei estänyt potilaiden kuolemia. Henkilöstön painostaminen rokotuksiin on siten vailla perusteita.
http://www.anttiheikkila.com/blogi/tosi-paha-vedatys-flunssan-hoidossa/
Kausi-influenssarokote vai ei?
4
85
Vastaukset
- kyllä vain!
Jos haluat argumentoida järkevästi, ole hyvä ja esitä näkemyksesi tueksi suoria lähteitä (linkkejä) tieteellisiin, vertaisarvioituihin akateemisiin tutkimuksiin, jotka olet itsekin kriittisesti lukenut ja arvioinut. Älä käytä ainoana lähteenäsi linkkiä tieteellisen yhteisön hyljeksimän ajattelijan BLOGIIN. Sitä ennen en kuuntele yhtään näkemyksiäsi, vaan otan rokotteet edelleen.
- Että näin
Et sitten huomannut, että koko kirjoitus oli täynnä suoria linkkejä haluamiisi tutkimuksiin.
- kyllä vain!
Että näin kirjoitti:
Et sitten huomannut, että koko kirjoitus oli täynnä suoria linkkejä haluamiisi tutkimuksiin.
et sitten sisäistänyt, että haluan linkkejä tutkimuksiin, jotka SINÄ olet itse lukenut ja todennut päteviksi ja vertaisarvioiduiksi. viitatessasi muiden omassa blogitekstissään käyttämiin lähteisiin, et voi puhua omista suorista lähteistäsi.
jos haluat argumentoida tieteellisesti, opettele tieteelliset lähdeviittaukset.
- sdpigwieu
Mä en ota rokotusta koska siitä on aina tullu käsi tosi kipeeks. Enkä oo sairastanut flunssaakaan kolmeen vuoteen, niin en tuu helposti kipeeks. Oon tavallinen 22-vuotias tyttö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311031
- 535269
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452483- 312169
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131731Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421594Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311280Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351206Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s6956Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo98952