Oppivatko oikeasti puhumaan?Entä jos undulaatteja on kaksi?Kesyyntyvätkö silloin?Miten opetit puhumaan,jos sinulla on puhuva undulaatti?
puhuva undulaatti?
4
498
Vastaukset
- viher
no minä olen kuullut puhuvista undulaateista hmm "erikoista" mutta voi olla mahdollistakin
- minä&eläimet
jotkut undut osaavat puhua. jos haluut opettaa undusi puhumaan niin sun pitää melkein koko ajan puhua sille ja jankuttaa sitä sanaa jonka sä haluut opettaa sille.Mutta ei ne osaa puhua niin kuin papukaijat ne osaa vaan pari sanaa ja sitä rataa...
Mulla on 2 undua ja 4 poikasta.Vanhemmat osaa sanoa oman nimensä ja ne ovat erittäin kesyjä.- ostanko?
kiitos vaan!
- E.S
joo kyllä ne oppii jos jaksat jankuttaa yhtä samaa sanaa!mä saan ihan 2viikon päästä 2undulaattia ja mun kaverilla on undulaatti ja se osaa sanoo sen nimen ja mun kaverin nimen.se osaa jopa sanoo yhen lauseen se lause on:mitä kuuluu?joo mutta siinä tarttee olla kärsivällinen ja älä pety jos ne ei opi puhuu kaikki ei opi ikinä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1693195
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541839Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471789Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591654- 771574
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3401478Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811349The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201268- 1581112
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251095