Moikka!! Kertokas ropeltajat mistä löydätte parhaiten kuvia hahmoille, en viittisi jostain viikon seiskastakaan alkaa leikkelemään julkkisten kuvia :DDD Esim. joku nettisaitti jos olis =)
Hahmoille kuvia ?
8
1587
Vastaukset
- sälli77
Kirosana jälleen, mutta googlettamalla löytää.
Käytä myös allthewebin (www.alltheweb.com) hakupalvelua ja laita siihen haun kohteeksi kuvat ja sitten keksi muutama hyvä hakusana millä niitä kuvia haet, niin on jo kumma jos ei ala löytymään. Tässä muutamia joilla on hyvä aloittaa.
Fantasy Art, Fantasy pictures, etc. (noilla molemmilla hakusanoilla löytyi allthewebin avulla jo yli 15 sivullista tavaraa.)
Kun saatuja linkkejä olet vilkuillut ja löytänyt sieltä kuvan tekijöiden, eli artistien nimiä (mm. Agnus McBride, Rowena Morrill, Luis Royo, Boris Vallejo, etc, etc.) niin hae uudestaan kuvia niiden artistien nimillä, ja löydät tarkemmin kuvatuksia ja tiettyä piirrostyyliä etc, niin ei tarvitse kahlata koko nettiä sen vuoksi läpi ja monet seksisaititkin jää näkemättä.
Muista myös että ne kuvat on tekijänoikeudella suojattua taidetta joiden käyttöä koskee tietyt rajoitukset. - Pelimies-77
- sunny
Opettele piirtämään
- ...
Jossain nettideittipalstoilla, missä on kuvia, voisin kuvitella käyttäväni ne härskisti hyväkseni ainakin ei-pelaajahahmoina. Tai sitten niitä sivuja, jotka mainostavat venäläisiä vaimoiksi.
Kornia, mutta toimii, moderniin peliin(wod/d20 mod.). Photoshopattuna ehkä johonkin muuhunkin genreen. - temetti
www.google.fi
- Asha
Kopioimalla eri pelien kirjoista, sarjakuvista, tavallisten kirjojen kansista jne. Piirretyt taitavat olla parempia kuin valokuvat.
Ja tietty itse piirtämällä, mikäli taitoa löytyy. Tai vaikkei nyt niin taitava olisikaan.- Suffeli
www.heromachine.com tuolla voi rakentaa oman hahmon.. ilmanen kun laittaa alhaalta Free ..
Oon tehnyt monta hahmo kuvaa tuol.. :D
- Ongelmia...x__x
Itsekkin tarvitsisin tytön kuvan roolipeliin. Ihan tavallisen, en mitään fantasiaa. Googlesta en kuitenkaan viitsi noin vain ottaa jonkun toisen kuvaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045281Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17610821Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858498Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok02850Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321485
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261470