Smile

Olisko tämä nyt hän

Heippa ! Uusi suhde alussa .Olen tumma nainen, kohdteena tumma nainen , mies ristiverinen-tumma . Hieman ristiriita tässä on mun puolelta ollut, ei kuitenkaan mitään vakavaa.Katsoisitko miten matka jatkuu ? :) Kiitos !

7

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olisiko

      Nostan

      • olisikohän

        Smile ? Nostan


    • olisikohan

      Nostan

    • 4Smile

      Siis nyt en ymmärtänyt..,
      Olet tumma nainen ja kohteenasi on tumma nainen JA ristiverinen tumma mies???

    • olisiko

      Hei sori ,mennyt näk kirjoitus hieman harakoille :D, tekevälle sattuu ...kohteena tumma mies ...

    • 4Smile

      Mennyt
      Joku vaalea nainen tai joku lämminsydäminen.., sukulainen tai paljon elämää nähnyt nainen täällä on ollut, jonka suhteen on nyt hommat sopusoinnussa. Tulevaisuuden suunnitelmien suhteen kumminkin, on ollut hyvä pitää matalaa profiilia, sillä jokin peräti ravisteleva juttu tässä on ollut, jollain tapaa voi kyse olla selkäs takana puuhailusta, mutta josta oot kuitenkin voiton vienyt.

      Nyt
      Tosiasioitten hyväksymisessä, on nyt hirveä työmaa. Kaikki onnistumisen mahdollisuudet siinä kyllä on, mutta se voi olla jotakin sellasta joka ravistelee aika kovin. Tässä on vaalea aikuinen mies, tämä voi kyllä tarkoittaa sitä harmaa hiuksistakin..,en oo ihan varma, miten hopeahapset tulee kortteihin.., Tummista kavereista yleensä ajan myötä, tulee valkea hiuksisia. Enivei.., tässä on jotain luottamukseen liittyvää ja ja kevyttä mielen laatua..


      Tulee Kotiin/perheeseen liittyvissä asioissa jokin asia vaatii oikeuden tapahtumista ja saattaa olla vaikeakin.Uutisointia menestyksestä/onnistumisesta ja tässä on ristiverinen nainen ja vaaleahko nainen
      Nyt täällä on sitten se oikeinkin tumma mies, ellei oo virkamies sitten, mutta hälyn ympäriltäs laannuttua, vaivut unelmiisi ja sinua pikkusen nyppii, kun tää juttu on vähän vaativa. Sun ajatuksias hallitsee se, että ois tartuttava toimeen, mut mahdatko pelätä jotain asiaa, joka tulee ilmi ja tulee niin, ettet sen tuloon voi vaikuttaa?
      Joku harvemmin tavattu ystäväsi ja jotakin kiukkua/suuttumusta/pahaa mieltä ja eron kortti. Tai jostain eroon pääsemistä TAI kolmas osapuoli. ja tälle et mitään mahda, et tulossa on jotain tiedonantoa jossain pitkään jatkuneessa jutussa ja sen myötä kuljet kohden yhden vaiheen loppua.
      Vaikka tilanteet aikalailla elää tässä, kuitenkin sun kotis on oikeinpäin tai kääntyy oikeinpäin, kun saat jonkun viestin joka yllättää sut täysin..Mut nyt sun pitää olla tarkkana. Raha-asioissa on kaikki hyvin ja siltä osin valoisaa.
      Johonin ystävään, jonka kanssa koet olevasi samoilla aallon taajuuksilla, tapahtuu iso muutos. Tämä voi myös kehoittaa jättämään vanhat kannattamattomat asiat. Vaikka saatkin asiasi balanssiin, haalit silti hartioilles liikaa kannettavaa ja itekses mietit sitä, että joudut puntaroimaan asioitas uusiksi ja miten niissä onnistut.
      Sit tulee täysin puskista jotain, joka liittyy johonkin juttuun jossa oot kokenut jäänees ulkopuoliseksi. Jotenkin sun pitää nyt osata ratkaista mitä teet. Stressiä rakkaudessa. ja vaatii jonkun verran rohkeuttakin ja tässä on ristiverinen aikuinen mies.
      Harmoniaa ja sitä, että saat olla ylpeä siitä, mitä olet jos saavuttanut. Vaikka sillai asiat on balanssissa - oot kumminkin ahistunut ja sit täs on joku vaaleahko mieskin ja jotenkin tähän liittyy rahasopimus asiat ja kaikki syy iloon ja juhlaan
      Muutosten tuulet puhaltelevat ja onnea ja rakkauttakin näyttäisi olevan, silti taaperrat keskellä kilpailu tilannetta ja siihen voi osasyyllisenä olla jokin tieto, joka maailmalta korviisi kantautuu. Tilanne on haastava ja aiheuttaa pikkusen jännitteitä.
      Eri paikkakunnalta jotain uutista, joka suo sinulle uuden mahdollisuuden, mutta valinnoilta et välty. Joku, johon olet kovasti kiintynyt - ehdottelee sulle vaikka mitä :)
      Kortit loppus.., en siis tiedä, mihin asia vois liittyä, mutta mitä ilmeisimmin jotain ihan mukavaa on tulossa

    • olisiko

      Iso kiitos Smile :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      379
      9953
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      94
      6298
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      390
      5981
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      161
      4371
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3672
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      87
      3248
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      93
      3215
    8. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      6
      2966
    9. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      63
      2939
    10. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      2912
    Aihe